Bournemouth postawiło na swoim. Transfer z Serie A za 30 milionów euro

Bournemouth postawiło na swoim. Transfer z Serie A za 30 milionów euro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Hamed Junior Traorè opuszcza szeregi Sassuolo na rzecz Bournemouth - poinformował Gianluca Di Marzio.

„Wisienki” plasują się po dotychczas rozegranych spotkaniach w strefie spadkowej Premier League, ale mimo to wierzą w zakończenie zmagań na jednej z bezpiecznych lokat.

W osiągnięciu tego celu ekipie z Vitality Stadium mają pomóc sprowadzeni zimą zawodnicy. Wśród nich miał znaleźć się występujący na pozycji ofensywnego pomocnika Nicolò Zaniolo z Romy.

Reprezentant Włoch odrzucił jednak możliwość kontynuowania kariery w angielskim zespole, co zmusiło Bournemouth do rozejrzenia się za innym piłkarzem.

Wysłannicy Bournemouth zdecydowali w tym aspekcie kontynuować poszukiwania na Półwyspie Apenińskim i postawili na podjęcie próby sprowadzenia Hameda Juniora Traorè z Sassuolo.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że rozmowy prowadzone w ostatnich godzinach pomiędzy klubami na temat ustalenia warunków transferu czterokrotnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej zakończyły się pełnym sukcesem.

Blisko 23-letni zawodnik otrzymał już zgodę na udanie się do Anglii w celu przejścia obligatoryjnych testów medycznych. Jeżeli te nie wykażą niczego niepokojącego zespół Serie A zainkasuje, wraz z wliczonymi bonusami, 30 milionów euro.

Hamed Junior Traorè cieszył się swego czasu poważnym zainteresowaniem ze strony czołowych włoskich drużyn.

Jego obecny pracodawca odrzucił jednak zaloty ze strony ligowych potentatów i teraz zainkasuje pokaźną sumę gotówki z tytułu sprzedaży ofensywnego pomocnika, którego brat Amad Diallo Traoré jest formalnie związany z Manchesterem United, ale obecnie gra na wypożyczeniu w Sunderlandzie.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zakończy swoją przygodę z Sassuolo na 111 rozegranych meczach z 18 trafieniami i jedenastoma asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy