Brighton na tropie zimowych wzmocnień. Były podopieczny pierwszym transferem w erze Roberto De Zerbiego?!

Brighton na tropie zimowych wzmocnień. Były podopieczny pierwszym transferem w erze Roberto De Zerbiego?! fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Mykoła Matwijenko z Szachtara Donieck wzbudza zainteresowanie Brighton & Hove Albion. Za zwolennika zakontraktowania środkowego obrońcy uchodzi szkoleniowiec Roberto De Zerbi, który miał okazję już z nim współpracować w ukraińskim klubie - uważa David Ornstein z „The Athletic”.

Zespół „Mew” nie spuścił z tonu po przedwczesnym zakończeniu współpracy z Grahamem Potterem i pod wodzą Roberto De Zerbiego utrzymuje się w górnej połowie tabeli Premier League.

Ekipa z AMEX Stadium nie może czuć się jednocześnie pewna jej zachowania. Dlatego musi zimą wzmocnić poszczególne pozycje, by zwiększyć na nich konkurencję.

David Ornstein z „The Athletic” przekonuje, że w planach włoskiego szkoleniowca znajduje się między innymi przeprowadzenie transferu wszechstronnego defensora i ma już nawet takiego jednego na oku.

Jest nim Mykoła Matwijenko, z którym miał okazję współpracować nie tak dawno w Szachtarze Donieck.

Reprezentant Ukrainy jest obecnie drugim najbardziej wartościowym zawodnikiem w kadrze „Górników” u boku innego rozchwytywanego gracza - Mychajło Mudryka.

Dlatego też klub zza naszej wschodniej granicy może niechętnie podchodzić do temu sprzedaży nominalnego środkowego obrońcy, mogącego z powodzeniem występować tez na obu bokach defensywy.

Mimo to wspomniany dziennikarz uważa, że ewentualna oferta sięgająca około 20 milionów euro mogłaby skłonić Szachtar Donieck do sprzedaży 26-latka, którego umowa ulega wygaśnięciu wraz z końcem czerwca 2025 roku.

Matwijenko wystąpił w trzynastu spotkaniach w obecnych rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy