Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski

Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Jerzy Brzęczek przyznał w rozmowie z Filipem Adamusem dla „Łączy Nas Piłka”, że swoją szansę na pokazanie się w drużynie narodowych w marcowych meczach otrzymałby najprawdopodobniej Michał Karbownik z Legii Warszawa.

Selekcjoner reprezentacji Polski nie spodziewał się, że pandemia koronawirusa odciśnie aż takie piętno na mieszkańcach Starego Kontynentu, ponieważ głęboko wierzył w to, że uda się rozegrać czerwcowe Mistrzostwa Europy.

- Jeszcze na początku marca byliśmy na losowaniu Ligi Narodów w Amsterdamie, gdy koronawirus już zaczął pojawiać się w Europie. Wówczas miałem jeszcze nadzieję, że Mistrzostwa Europy odbędą się, a pandemia nie będzie tak tragiczna i uda nam się ją przezwyciężyć. Rozmawiałem z Andrijem Szewczenką i on już był przekonany, że nie odbędą się ani mecze marcowe, ani mistrzostwa Europy. I miał rację, bo wszystkie rozgrywki zostały niestety odwołane. Wszyscy musieli się przygotować do funkcjonowania w nowych realiach, bo życie napisało nowy scenariusz. Koronawirus wyrządził dużo szkód w świecie piłki i sprawi też, że kalendarz meczów reprezentacji Polski w nadchodzących miesiącach będzie zupełnie inny. Planowane są terminy, w których będziemy grać nawet trzy spotkania. Czeka nas okres, do którego trzeba będzie się przystosować - powiedział szkoleniowiec.

Jerzy Brzęczek nie miał jeszcze w pełni wykrystalizowanej kadry na ten turniej i w marcowych pojedynkach planował sprawdzić w boju Michała Karbownika.

- Michał Karbownik imponował w ostatnich miesiącach rozwojem. Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski. Powiem więcej, chciałem nawet dać mu szansę gry w pierwszym składzie w meczu z Ukrainą. Taki był plan, żeby sprawdzić jego predyspozycje. Ciekaw jestem, jak będzie prezentował się po długiej przerwie i czy miała ona na niego wpływ. Liczymy, że w następnych tygodniach, miesiącach, gdy ekstraklasa ruszy, pojawią się nowi zawodnicy, którzy pokażą swoje umiejętności - przyznał 49-latek.

Selekcjoner odniósł się także do sytuacji związanej z przedłużeniem współpracy z krajowym związkiem, ponieważ przed nastaniem tego momentu nie brakowało doniesień, że może pożegnać się z kadrą.

- Nie miałem z tym żadnego problemu. To normalna sprawa, że w kwestii przedłużenia umowy selekcjonera zawsze pojawiają się znaki zapytania. Wcześniej rozmawiałem z prezesem Zbigniewem Bońkiem o kontrakcie i były wstępne ustalenia, co będzie, ale koronawirus wiele rzeczy odłożył w czasie. Obie strony wywiązały się ze swoich obowiązków. Mnie, jako trenerowi, udało się doprowadzić drużynę narodową na Mistrzostwa Europy, ale podchodzę do tego z wielką pokorą, bo wiem, że tę reprezentację nadal trzeba rozwijać. Przez ostatnie mecze eliminacyjne pojawiały się głosy, że styl nie jest zadowalający. Zdajemy sobie z tego sprawę i wiemy, że są elementy do poprawy. Było jednak widać, że podczas eliminacji nasza kadra rozwijała się, rosła w siłę. Pokazywały to mecze już w Lidze Narodów, mimo że nie wygrywaliśmy. Były dla mnie momenty bardzo ważne w budowaniu tej drużyny i utwierdzały mnie w przekonaniu, że idziemy dobrą drogą. Tworzenie zespołu ma też trudne momenty i każdy trener musi się z nimi zmierzyć, żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski. Uważam, że z połączenia drużyny i sztabu szkoleniowego powstała ciekawa ekipa. Na pewno jednak po dziesięciomiesięcznej przerwie będziemy musieli wiele rzeczy przypomnieć i zorganizować, aby wszystko funkcjonowało na wysokim poziomie - powiedział Jerzy Brzęczek.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy