Brzęczek po losowaniu grup eliminacyjnych Euro 2020

Brzęczek po losowaniu grup eliminacyjnych Euro 2020
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Jerzy Brzęczek przyznał po zakończeniu ceremonii losowania fazy eliminacyjnej do Mistrzostw Europy, że reprezentacja Polski trafiła do bardzo wyrównanej grupy.

„Biało-Czerwoni” zdołali uniknąć pojedynków z najmocniejszymi przeciwnikami oraz dalekich podróży i zostali ostatecznie ulokowani w grupie G, w której zmierzą się z Austrią, Izraelem, Słowenią, Macedonią oraz Łotwą.

Selekcjoner reprezentacji Polski przyznał na gorąco po zakończeniu losowania, że trafiliśmy do wyrównanej grupy i nie możemy czuć się w niej stuprocentowym faworytem.

- Myślę, że to bardzo wyrównana grupa. Nie ma faworytów, ale są za to bardzo niebezpieczne drużyny. Patrząc jednak na skład pozostałych grup, można być umiarkowanie zadowolonym - przyznał Brzęczek.

- Musimy podejść do tych spotkań z chłodną głową. Byliśmy losowani z pierwszego koszyka. Grupa nie jest najgorsza, ale tak jak już mówiłem, bardzo wyrównana. Musimy być przygotowani na twardą, ciężką walkę o awans. Austria, Izrael - drużyna zawsze nieobliczalna, Macedonia, Słowenia, Łotwa - to drużyny niebezpieczne na własnym boisku - dodał 47-letni szkoleniowiec, który w przeszłości występował na austriackich oraz izraelskich boiskach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy