Bundesliga: Drugi największy transfer w historii Augsburga. Uduokhai wykupiony z Wolfsburga [OFICJALNIE]

Bundesliga: Drugi największy transfer w historii Augsburga. Uduokhai wykupiony z Wolfsburga [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Augsburg

Felix Uduokhai zostanie drugim najdroższym piłkarzem w klubowej historii Augsburga po zamianie jego wypożyczenia z Wolfsburga w transfer definitywny.

Augsburg zdecydował się wyłożyć na środkowego obrońcę aż dziewięć milionów euro. Razem z uprzednim rocznym wypożyczeniem za 2,5 miliona euro cała transakcja zamknie się w aż 11,5 miliona euro.

Dziewięć milionów euro odstępnego sprawia, że Augsburg dokonał drugiego największego transferu w swojej historii, mniejszego jedynie od rekordowej przeprowadzki Martina Hintereggera za 10,5 miliona euro z RB Salzburg latem 2016 roku. Co ciekawe, dwie największe transakcje w historii bawarskiego klubu dotyczą środkowych obrońców.

22-letni Uduokhai, młodzieżowy reprezentant Niemiec, z miejsca wskoczył do pierwszego składu Augsburga. W sezonie 2019/2020 rozegrał już 22 spotkania w Bundeslidze, z czego 17 z nich w pełnym wymiarze czasowym.

Wciąż młody stoper do Wolfsburga trafił w lipcu 2017 roku z TSV 1860, którego jest wychowankiem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy