Camavinga pierwszym letnim transferem Realu Madryt?!

Camavinga pierwszym letnim transferem Realu Madryt?! fot. Eduardo Camavinga [Instagram]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Carlos Carpio (Marca)

Jak informuje Carlos Carpio, zastępca redaktora naczelnego dziennika „Marca”, Eduardo Camavinga to obecnie priorytet transferowy Realu Madryt. Hiszpanom na pozyskaniu Francuza ma zależeć do tego stopnia, że już niedługo może zostać on pierwszym wzmocnieniem drużyny na przyszły sezon.

Defensywny pomocnik sprawia wrażenie niezwykle dojrzałego zawodnika, a mówimy o graczu zaledwie 17-letnim. To z kolei owocuje jego znakomitymi występami na francuskich boiskach, gdzie w 32 meczach zaznaczył on swoją obecność golem oraz asystą.

Znakomita forma utalentowanego zawodnika przykuła wzrok wielu możnych ekip, a fakt, że nie tak dawno uzyskał on francuskiego obywatelstwo, tylko wzmogło zainteresowanie m.in. Borussii Dortmund. Faworytem do jego sprowadzenie pozostaje jednak Real Madryt, który nie tak dawno miał prowadzić potajemne negocjacje z Olivierem Létangiem, prezesem Stade Rennes, za co m.in. działacz został zmuszony do odejścia.

Pomimo tego „Królewscy” nie zamierzają robić kroku wstecz i jak informuje Carpio, w tej chwili Eduardo Camavinga stał się wręcz priorytetem madryckiej ekipy, która od dłuższego czasu poszukuje zmiennika dla Casemiro.

Z tego powodu lider tabeli LaLiga przygotowuje grunt pod dalsze negocjacje i próbuje wyczuć odpowiedni moment do złożenia oficjalnej oferty. Celem Realu Madryt jest transfer 17-latka za kwotę 50-60 milionów euro i niewykluczone, że propozycja na tym poziomie wkrótce pojawi się na biurku Stade Rennes. Wówczas nie tylko przedstawicielowi Ligue 1, ale i samemu zawodnikowi, będzie niezwykle trudną ją odrzucić, a to może oznacza, że Camavinga okaże się pierwszym letnim transferem „Los Blancos”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy