Camavinga podjął decyzję. Letniego transferu nie będzie!

Camavinga podjął decyzję. Letniego transferu nie będzie! fot. Eduardo Camavinga [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Eduardo Camavinga postanowił kontynuować swoją karierę w barwach Rennes i tym samym nie opuści macierzystego klubu przed startem nowego sezonu.

Utalentowany pomocnik należy do grona najbardziej rozchwytywanych piłkarzy młodego pokolenia na Starym Kontynencie i w trakcie niedawno zakończonych francuskich rozgrywek był obserwowany przez wysłanników czołowych europejskich klubów.

Spośród nich poważne zainteresowanie możliwością nawiązania współpracy z 17-letnim zawodnikiem wyraził Real Madryt, który w ostatnich tygodniach miał mocno zabiegać o usługi młodzieżowego reprezentanta „Trójkolorowych”.

Wiele jednak na to wskazuje, że przedstawiciele „Królewskich” będę musieli odłożyć na później swoje plany związane z zakontraktowaniem Eduardo Camavingi, ponieważ ten miał się zdecydować na pozostanie w Rennes na przynajmniej jeszcze jeden sezon, co zakomunikował sam prezes francuskiego klubu.

- Rozmawialiśmy z nim i zgodziliśmy się na to, że pozostanie w naszym zespole w przyszłych rozgrywkach. Eduardo jest mądrym graczem i wie, na jakim poziomie obecnie się znajduje i kto się nim interesuje, ale mimo to nie otrzymaliśmy do tej pory żadnej oficjalnej oferty dotyczącej jego przeniesienia - powiedział Nicolas Holveck.

Przedstawiciele „Czerwono-Czarnych” za sprawą zajęcia trzeciego miejsca w tabeli Ligue 1 mieli ułatwione zadanie w kwestii przekonania 17-latka do pozostania w drużynie, ponieważ ta dostąpi zaszczytu występu w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Ponadto władze Rennes liczą na to, że Camavinga będzie w dalszym ciągu się rozwijał i za rok zainkasują za niego większe pieniądze niż mogłyby obecnie. W mediach spekulowano, że Francuz był teraz do wyciągnięcia za kwotę oscylującą w granicach 80 milionów euro.

Defensywny pomocnik rozegrał 36 spotkań w zakończonych już rozgrywkach i zdobył w nich jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy