Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję

Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: TVP.info

Cezary K. został zatrzymany we wtorek nad ranem przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji pod zarzutem kierowania gróźb karalnych w kierunku Roberta Lewandowskiego

Jak informuje TVP.info, do zatrzymania doszło na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Obecnie trwają przeszukania domu i biur K..

K. miał kierować groźby karalne wymierzone w Lewandowskiego w celu zapłaty 20 milionów euro, zdaniem byłego agenta zawodnika należących się mu za wcześniejszą współpracę (została ona zakończona w 2018 roku).

We wrześniu niemiecki „Der Spiegiel” poinformował o pozwie przeciwko Lewandowskiemu wystosowanym przez K.: https://transfery.info/aktualnosci/robert-lewandowski-w-tarapatach-cezary-kucharski-zada-od-niego-40-milionow-zlotych-odszkodowania-podejrzenie-oszukania-niemieckiej-skarbowki/140440. Napastnikowi reprezentacji Polski i Bayernu Monachium zarzucono wówczas między innymi próbę oszukania niemieckiego urzędu skarbowego. K. oczekiwał 40 milionów złotych odszkodowania. Teraz doczekaliśmy się kolejnego aktu coraz głośniejszego konfliktu.

Na razie przedstawiciele K. nie skomentowali dzisiejszego zatrzymania. Wkrótce ma on usłyszeć zarzuty w siedzibie Prokuratury Regionalnej.

Lewandowski z K. współpracował przez dobrych kilka lat. Z nim jako agentem przeniósł się z Lecha Poznań do Borussii Dortmund, a potem z BVB do Bayernu Monachium. K. negocjował też przedłużenie umowy z bawarskim klubem.

Obecnie Lewandowskiego reprezentuje Pini Zahavi.

KOMUNIKAT PRASOWY PROKURATURY REGIONALNEJ

„Dzisiaj (27 października 2020 roku) na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zatrzymali Cezarego K. – byłego reprezentanta piłkarskiej reprezentacji Polski, menedżera piłkarskiego. Zatrzymanie ma związek z prowadzonym od kilku tygodni w Prokuratorze Regionalnej w Warszawie śledztwem dotyczącym kierowania gróźb karalnych wobec wybitnego polskiego piłkarza, byłego klienta i współpracownika zatrzymanego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 milionów euro na rzecz Cezarego K.

Aktualnie przeprowadzane są przeszukania w miejscu zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez zatrzymanego. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator podejmie decyzję o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Marcin Saduś
Rzecznik Prasowy
Prokuratura Regionalna w Warszawie”

Więcej na temat: Robert Lewandowski Polska

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Lech Poznań rozpoczął zimowe okno. OFICJALNIE: Karlström pierwszym transferem Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a Real Madryt: Trzech poważnych kandydatów na zastąpienie Zidane'a FC Barcelona i Messi ukarani grzywną za gest z koszulką Maradony [OFICJALNIE] FC Barcelona i Messi ukarani grzywną za gest z koszulką Maradony [OFICJALNIE] Bayern Monachium z planem na letnie okno transferowe. Na celowniku dwaj gracze ligowego rywala Bayern Monachium z planem na letnie okno transferowe. Na celowniku dwaj gracze ligowego rywala Maradona mógł dalej żyć. Szokujący raport na temat śmierci Argentyńczyka Maradona mógł dalej żyć. Szokujący raport na temat śmierci Argentyńczyka ZNAKOMITE statystyki Walukiewicza w Serie A ZNAKOMITE statystyki Walukiewicza w Serie A Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy