Cezary Kulesza reaguje na skandal w reprezentacji U-17. „Jestem po wielu rozmowach”

Cezary Kulesza reaguje na skandal w reprezentacji U-17. „Jestem po wielu rozmowach” fot. Mikolaj Barbanell / shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Polsat Sport

W reprezentacji Polski U-17 doszło do skandalu, z którego powodu czterech zawodników zostało usuniętych ze zgrupowania. Głos w tej sprawie zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

Reprezentacja Marcina Włodarskiego generowała wokół siebie ostatnio bardzo dobre emocje. Drużyna 41-latka pewnie awansowała na Mistrzostwa Świata w Indonezji, sięgając w grupie kwalifikacyjnej po komplet punktów.

Na pięć dni przed pierwszym meczem na turnieju z Japonią doszło jednak w zespole do skandalu. Ponownie na zgrupowaniu kadry U-17 pojawił się alkohol.

Czterech zawodników, Oskar Tomczyk, Filip Rózga, Filip Wolski oraz Jan Łąbędzki, wymknęło się nocą z pokojów i udało do jednego z barów na Bali. Tam znaleźli ich członkowie sztabu.

Młodzieżowcy byli pijani, a Tomczyk z Lecha Poznań ponoć rozciął łuk brwiowy, upadając pod wpływem alkoholu.

Cała czwórka została niezwłocznie wykluczona ze zgrupowania i odesłana do domu.

Dla Marcina Włodarskiego to spory problem. Na turniej powołał jedynie 21 zawodników, z czego trzech z nich to bramkarze. Oznacza to, że na ten moment w kadrze pozostaje tylko 14 piłkarzy z pola.

Polski Związek Piłki rozmawia z FIFA na temat dodatkowych powołań.

Głos w sprawie tego skandalicznego zdarzenia zabrał Cezary Kulesza.

- Jestem po wielu rozmowach w tej sprawie. Nie ma zgody na takie zachowania. Nie ma innej możliwości jak kara dyscyplinarna. Pozostawienie tego bez konsekwencji byłoby nieuczciwe wobec innych - poinformował prezes PZPN-u w rozmowie z Polsatem Sport.

Ekipa Marcina Włodarskiego pierwszy mecz na indonezyjskim turnieju rozegra 11 listopada z Japonią. Następnie czekają ją starcia z Senegalem i Argentyną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy