Chelsea gotowa na wejście all-in w rekordowy transfer Sancho

Chelsea gotowa na wejście all-in w rekordowy transfer Sancho
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

Według najnowszych wieści Chelsea przymierza się do złożenia oferty za Jadona Sancho. Transfer planowo miałby się odbyć już w styczniu.

Nad utalentowanym 19-latkiem zebrały się czarne chmury, a wszystko przez jego notoryczne spóźnianie się na treningi, odprawy przedmeczowe czy drużynowe śniadania. W konsekwencji Lucien Favre zawiesił go na jedno spotkania, a dodatkowo nałożono na niego karę finansową w wysokości 100 tysięcy euro.

Zachowanie skrzydłowego coraz bardziej irytuje także władze klubu, które choć starają się robić dobrą minę do złej gry, w międzyczasie przeczesują rynek w poszukiwaniu ewentualnego następcy Jadona Sancho. Nie tak dawno brazylijskie media podały, że Niemcy obserwują Antony’ego z São Paulo, a teraz portal Goal.com dodaje, że w ich orbicie zainteresowań znajduje się również Everton Soares z Grêmio.

W związku z tym niewykluczone, że najpóźniej latem 2020 roku Anglik ostatecznie odejdzie z Signal Iduna Park. I gdy większość ekip znajduje się dopiero w fazie przygotowań do operacji z udziałem jedenastokrotnego reprezentanta „Synów Albionu”, Chelsea już podjęła decyzję o przeprowadzeniu transferu.

Tym samym przedstawiciel Premier League wyrasta na głównego faworyta do pozyskania byłego gracza Manchesteru City, jednocześnie pamiętając o tym, że najprawdopodobniej czeka go rekordowy wydatek w historii klubu. Do tej pory najwięcej kosztował sprowadzony latem 2018 roku za 80 milionów euro Kepa Arrizabalaga.

Borussia Dortmund na tę chwilę ma oczekiwać za Sancho 140 milionów euro, a „The Blues” wyrażają gotowość do zapłaty takiej kwoty. Właściwie do ustalenia pozostaje tylko termin przeprowadzenia transakcji, bowiem londyńczycy wciąż czekają na rozpatrzenie ich odwołania od zakazu dokonywania wzmocnień również w styczniowym oknie transferowym. Jeśli zatem nic w tej kwestii się nie zmieni, władze Chelsea będą musiały poczekać z ofertą do lata.

Niemniej Anglicy wydają się być zdecydowani, że to właśnie 19-latek powinien być ich pierwszym dużym wzmocnieniem po zniesieniu zakazu.

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że poza „The Blues” sytuacji Sancho przygląda się Manchester United.

Skrzydłowy, który jest znany z ogromnego wachlarza zagrań w pojedynkach indywidualnych, w bieżącym sezonie wystąpił w 19 spotkaniach, strzelił siedem goli i zanotował dziewięć asyst. Jego umowa z BVB wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Sokół Ostróda odpowiada Legii Warszawa. OFICJALNIE: Oświadczenie klubu Sokół Ostróda odpowiada Legii Warszawa. OFICJALNIE: Oświadczenie klubu Legia Warszawa znowu poluje na duży transfer młodego piłkarza wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa znowu poluje na duży transfer młodego piłkarza wewnątrz Ekstraklasy Najlepszy kobiecy klub świata chciał Kiedrzynek. „Nie robię takich rzeczy” Najlepszy kobiecy klub świata chciał Kiedrzynek. „Nie robię takich rzeczy” Miljan Mrdaković, piłkarski obieżyświat, popełnił samobójstwo Miljan Mrdaković, piłkarski obieżyświat, popełnił samobójstwo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy