Chelsea zaskoczy wyborem menedżera?! Dwie kandydatury z Premier League

2024-05-21 22:01:10; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Chelsea zaskoczy wyborem menedżera?! Dwie kandydatury z Premier League
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Jacob Steinberg [The Guardian]

Chelsea zakończyła współpracę z Mauricio Pochettino. W gronie kandydatów do zastąpienia Argentyńczyka znaleźli się Thomas Frank oraz Vincent Kompany - informuje Jacob Steinberg z „The Guardian”.

Mauricio Pochettino pracę w roli szkoleniowca londyńskiej Chelsea rozpoczął latem ubiegłego roku, obejmując ją po rocznej przerwie, którą zaliczył po rozstaniu z Paris Saint-Germain. „The Blues” pod jego wodzą zajęli ostatecznie szóstą lokatę w tabeli, dlatego też w ich przypadku ciężko jest uznać ten sezon za udany.

Po zakończeniu rozgrywek władze drużyny ze Stamford Bridge postanowiły spotkać się wraz z Pochettino, by na spokojnie przedyskutować jego przyszłość. Ostatecznie obie strony podjęły wspólną decyzję, której efektem było zakończenie dotychczasowej współpracy.

Odejście argentyńskiego szkoleniowca wymusza u działaczy Chelsea poszukiwania nowego kandydata, który już niebawem mógłby przejąć zespół z Londynu i odpowiednio przygotować go do przyszłego sezonu. Na ten moment w gronie potencjalnych zastępców 52-latka znaleźli się Sebastian Hoeneß, Míchel, Kieran McKenna, Enzo Maresca czy też Hansi Flick.

Na tym jednak pomysły zarządu „The Blues” się nie kończą, bowiem według informacji Jacoba Steinberga z „The Guardian” na ich celowniku znaleźli się również Thomas Frank oraz Vincent Kompany.

W ich przypadku kluczowym aspektem jest znajomość specyfiki angielskiej piłki. Frank od października 2018 roku nieprzerwanie prowadzi Brentford, natomiast Kompany od dwóch lat trzyma pieczę nad Burnley, z którym w ubiegłym sezonie awansował do Premier League, a następnie zanotował szybki spadek do Championship. Słabszy wynik Belga nie zmienia jednak podejścia zarządu Chelsea, który rozważa jego możliwe zatrudnienie.

Jak możemy zauważyć na ten moment lista kandydatów do zastąpienia Pochettino jest dość długa, lecz w ciągu najbliższych dni ta sytuacja powinna nam się nieco rozjaśnić.