City Football Group powiększa się. Właściciel Manchesteru City przejmuje klub w Europie

City Football Group powiększa się. Właściciel Manchesteru City przejmuje klub w Europie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: HLN

City Football Group finalizuje operację związaną z przejęciem belgijskiego Lommel SK.

Spółka zarządzająca między innymi Manchesterem City prowadziła w ostatnim czasie szereg rozmów na temat przejęcia akcji w jednym z europejskich klubów, który stałby się bezpośrednią filią angielskiego giganta.

Początkowo wydawało się, że zostanie nim francuskie AS Nancy. Teraz belgijskie media informują, że wybór padł jednak na drugoligowy Lommel SK, który rozwiązał swoje problemy organizacyjne wynikające z niejasnych powiązań właścicielskich Udiego Shochatovitcha.

Komitet Licencyjny nie chciał wydawać stosownych zezwoleń „Biało-Zielonym” na kontynuowanie występu na zapleczu Jupiler Pro League ze względu na fakt, że Izraelczyk, który przejął klub w maju 2019 roku, był także właścicielem akademii w Gambii oraz spółki inwestycyjnej na Cyprze.

Tego typu łączenie funkcji jest zakazane w belgijskim futbolu, dlatego Shochatovitch zdecydował się opuścić drużynę i zostawił ją z długami.

Na ratunek belgijskiemu klubowi przyszedł Manchester City, który postanowił uregulować dług klubu w wysokości dwóch milionów euro, co ma pozwolić dokonać przejęcia Lommel SK bez konieczności ponoszenia dalszych kosztów wynikających z tej operacji.

Ekipa z zaplecza Jupiler Pro League walczyła w trwającym sezonie o utrzymanie w drugiej klasie rozgrywkowej i do momentu przerwania zmagań plasowała się na ostatniej bezpiecznej lokacie w Proximus League.

W ramach struktur City Football Group znajduje się w sumie aż osiem klubów piłkarskich. Poza wspomnianym Manchesterem City w jej skład wchodzą także amerykański New York City, hiszpańska Girona, australijskie Melbourne City, japońska Yokohama F. Marinos, chiński Sichuan Jiuniu, urugwajski Club Atlético Torque oraz indyjski Mumbai City.

Warto także dodać, że swoje satelickie zespoły w Belgii mają Leicester City (Oud-Heverlee Leuven) i AS Monaco (Cercle Brugge).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy