Claude Gonçalves już wie, co będzie robił po zakończeniu kariery. „Widzę się w tym fachu”
2025-07-28 21:52:59; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Claude Gonçalves ma dopiero 31 lat, więc pewnie jeszcze kilka sezonów przed nim, ale pomocnik Legii Warszawa ma już plan na siebie po odwieszeniu butów na kołek. W rozmowie z „Piłką Nożną” zdradził, że widzi się na trenerskiej ławce.
Przed rokiem szeregi Legii Warszawa zasilił Claude Gonçalves i wiązano z nim spore nadzieje, bo w jego CV znajdziemy 110 spotkań w portugalskiej ekstraklasie czy 121 występów dla Łudogorca Razgrad.
Jego początki przy Łazienkowskiej nie były jednak udane, co sprawiło, że popadł w duże problemy psychiczne - myślał o zmianie klubu czy nawet zakończeniu kariery. Na szczęście, dzięki wsparciu rodziny i psychologa jego stan się poprawił, co wpłynęło także na lepszą dyspozycję na murawie.
Ostatecznie minioną kampanię zakończył z bilansem dwóch bramek oraz trzech asyst w 32 spotkaniach i teraz podkreśla, że bardzo dobrze czuje się w Legii.Popularne
Jak się okazuje, 31-latek, który jeszcze niedawno chciał zakończyć swoją przygodę z futbolem, wiąże z nim także swoją przyszłość po odwieszeniu piłkarskich butów na kołek. Gonçalves w rozmowie z „Piłką Nożną” zdradził, że może zostać szkoleniowcem.
- Widzę się w tym fachu. Mam swoją koncepcję piłki nożnej, chcę ją realizować. Interesuje mnie jednak tylko piłka seniorska, nie widzę siebie w pracy z dzieciakami. Przede wszystkim chcę, by mój zespół miał dokładnie takie samo nastawienie, kiedy gra z ostatnim zespołem w lidze czy czołowym w Europie - mówi Portugalczyk.
W tym sezonie 31-latek wystąpił w dwóch spotkaniach, co przełożyło się na 94 minuty spędzone na murawie.









![Zamieszanie pod sektorem kibiców Sparty Praga. Interweniowała ochrona [WIDEO]](img/photos/108521/170x113/legia-warszawa-kibice.jpg)

![Jagiellonia Białystok górą nad Finami w Lidze Konferencji [WIDEO]](img/photos/113016/170x113/pululu.jpg)

![Bez pomysłu na grę i bez punktów. Legia Warszawa przegrywa ze Spartą Praga [WIDEO]](img/photos/112474/170x113/legia-warszawa.jpg)
![Niewiele zabrakło do ideału. Tak wygląda ranking UEFA po meczach polskich klubów w europejskich pucharach [OFICJALNIE]](img/photos/113015/170x113/ali-gholizadeh-taofeek-ismaheel-yannick-agnero.jpg)
![Skandal w meczu Ligi Młodzieżowej UEFA. Organizacja reaguje [OFICJALNIE]](img/photos/90311/170x113/uefa-youth-league.jpg)

![Zamieszanie pod sektorem kibiców Sparty Praga. Interweniowała ochrona [WIDEO]](img/photos/108521/90x60/legia-warszawa-kibice.jpg)

![Jagiellonia Białystok górą nad Finami w Lidze Konferencji [WIDEO]](img/photos/113016/90x60/pululu.jpg)

![Bez pomysłu na grę i bez punktów. Legia Warszawa przegrywa ze Spartą Praga [WIDEO]](img/photos/112474/90x60/legia-warszawa.jpg)
![Niewiele zabrakło do ideału. Tak wygląda ranking UEFA po meczach polskich klubów w europejskich pucharach [OFICJALNIE]](img/photos/113015/90x60/ali-gholizadeh-taofeek-ismaheel-yannick-agnero.jpg)
![Skandal w meczu Ligi Młodzieżowej UEFA. Organizacja reaguje [OFICJALNIE]](img/photos/90311/90x60/uefa-youth-league.jpg)




