Conte „pozdrowił” prezydenta Juventusu. Ten odpowiedział mu po meczu. „Sp***alaj! Zamknij się pajacu!”

Conte „pozdrowił” prezydenta Juventusu. Ten odpowiedział mu po meczu. „Sp***alaj! Zamknij się pajacu!”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Romeo Agresti | Rai Uno

Antonio Conte nie żyje w najlepszych relacjach z kierownictwem Juventusu od momentu rozstania z klubem w lipcu 2014 roku i dał temu wyraz w trakcie półfinałowego pojedynku Interu Mediolan ze „Starą Damą” (0:0).

Szkoleniowiec „Nerazzurrich” wiele zawdzięcza zespołowi z Turynu, ponieważ to właśnie w jego barwach odnosił największe klubowe sukcesy jako piłkarz i to w nim wypłynął na szerokie wody jako trener.

Niestety wspólna przygoda obu stron zakończyła się w bardzo burzliwych okolicznościach po tym, jak Antonio Conte zdecydował się w połowie lipca 2014 roku porzucić pracę w Juventusie ze względu na nieotrzymanie wystarczających funduszy na realizację zaplanowanych przez siebie transferów.

Przedstawiciele „Starej Damy” byli zszokowani zachowaniem 51-latka i w zaistniałej sytuacji zostali niejako zmuszeni do nawiązania współpracy z Massimiliano Allegrim, który na przestrzeni pięciu sezonów ustabilizował pozycję klubu na krajowym podwórku i razem z nim sięgnął po pięć tytułów mistrzowskich.

Tym samym ekipa z Allianz Stadium nie wyszła finalnie źle na całym tym zamieszaniu, co jednocześnie nie zmienia faktu, że Conte nie żyje od momentu rozstania z klubem z Turynu w najlepszych relacjach z jego prezydentem - Andreą Agnellim, czemu dał wyraz w trakcie drugiego meczu półfinałowego w ramach Pucharu Włoch przeciwko Juventusowi.

Szkoleniowiec Interu Mediolan schodząc na przerwę do szatni „pozdrowił” przedstawiciela aktualnego mistrza kraju środkowym palcem i na odpowiedź z jego strony musiał poczekać do zakończenia pojedynku, którego bezbramkowy wynik premiował awansem do finału „Starą Damę” [pierwszy mecz wygrał Juventus (2:1) - przyp. red.].

W zaistniałych okolicznościach działacz turyńskiej drużyny zszedł na nieco niższy poziom sektora zajmowanego na trybunie przez przedstawicieli klubu i wykrzyczał w kierunku Conte - „Sp***alaj! Zamknij się pajacu!”. Następnie pojawił się także w tunelu, gdzie obaj panowie wymieniali się kolejnymi uprzejmościami.

51-latek został naturalnie poproszony o odniesienie się do całego zamieszania i stwierdził, że zostało ono w dużej mierze sprowokowane przez gospodarzy.

- Myślę, że czwarty sędzia słyszał i widział, co działo się przez cały mecz. Uważam, że osoby z Juventusu powinni być bardziej uprzejme. Potrzebują więcej sportowego ducha i szacunku do tych, którzy wykonują swoją pracę - powiedział Conte.

- Nie mam potrzeby ani przyjemności komentować tego, co działo się po meczu. Myślę, że we wszystkim potrzeba edukacji. To wystarczy - dodał Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy