Crystal Palace chce zawodnika Liverpoolu. „Orły” gotowe przeprowadzić trzeci największy transfer w swojej historii

Crystal Palace chce zawodnika Liverpoolu. „Orły” gotowe przeprowadzić trzeci największy transfer w swojej historii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports

Sky Sports informuje o ofercie, która wpłynęła do siedziby Liverpoolu. Jej przedmiotem jest kupno Rhiana Brewstera.

20-latek to ogromny talent w szeregach „The Reds”, lecz obecnie nie ma on większych szans na stałe występy choćby po wejściu z ławki rezerwowych. W efekcie mistrz Anglii rozważa pozwolenie mu na wyjazd do innego klubu, oczywiście przy zachowaniu kontroli nad jego rozwojem.

Zważywszy na powyższe wytyczne, propozycję Liverpoolowi złożyło Crystal Palace. „Orły” są gotowe zapłacić za środkowego napastnika 19 milionów funtów (21 milionów euro) w ramach podstawowej oferty i dodatkowe sześć po spełnieniu wyznaczonych celów zapisanych w umowie. To nie wszystko, propozycja zawiera bowiem klauzule pierwokupu oraz odkupu.

W tym kontekście dodajmy, że pierwsza z nich umożliwia „The Reds” wyrównania oferty innego klubu, zaś druga pozwala na powrót gracza po uprzednim zapłaceniu 37 milionów funtów.

Z perspektywy najlepszej ekipy poprzedniego sezonu w Premier League, propozycja wydaje się niezwykle korzystna. Gracz otrzymuje bowiem możliwość rozwijania kariery na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii, a dodatkowo po pewnym czasie istnieje opcja jego ponownego sprowadzenia na Anfield.

Gdyby Liverpool zgodził się na odejście atakującego na powyższych warunkach, dla Crystal Palace byłby to już teraz trzeci największy transfer w jego historii. Więcej zapłacono bowiem jedynie za Mamadou Sakho (28,2 miliona euro) i Christiana Benteke (31,2 miliona euro).

Rhian Brewster rundę wiosenną poprzedniej kampanii spędził na wypożyczeniu w Swansea City. Wówczas w 22 spotkaniach zdobył 11 bramek. W koszulce „The Reds” jak dotąd było mu dane zagrać tylko czterokrotnie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy