Czechy: Mladá Boleslav i Jablonec z obniżką pensji

Czechy: Mladá Boleslav i Jablonec z obniżką pensji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mladá Boleslav | Jablonec

Coraz więcej klubów decyduje się na cięcia budżetowe, co w dużej mierze dotyczy wynagrodzeń piłkarzy. Jako pierwsze w Czechach zmiany finansowe wprowadziły FK Mladá Boleslav oraz FK Jablonec.

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa rozgrywki piłkarskie w większości krajów na całym świecie zostały wstrzymane. Tracą na tym wszyscy, zaczynając od samych klubów, które nie mogą wywiązywać się chociażby ze swoich zobowiązań sponsorskich, a kończąc na stacjach telewizyjnych. Aby wesprzeć swoich pracodawców w tym niełatwym czasie piłkarze takich ekip jak Borussia Mönchengladbach, Werder Brema czy Schalke zdecydowali się zrzec części wynagrodzeń (w gronie był również Rafał Gikiwiecz, bramkarz Unionu Berlin.

Tym tropem postanowili podążyć gracze z czeskiej Fortuna Ligi. Jako pierwsze pomysł obniżki pensji wdrożyły FK Mladá Boleslav oraz FK Jablonec.

„Sami dostrzegamy potrzebę jakiejś pomocy klubowi. Wszyscy dbają o siebie, ale muszą też patrzeć na innych. Dlatego w porozumieniu z prezesem zaproponowaliśmy, że skoro obecnie nie gramy i trenujemy indywidualnie, nasze finanse zostaną zmniejszone. Nikt z nas nie chce, aby klub miał problemy, ponieważ nie gramy, ale wciąż bierzemy pieniądze” – oznajmił Tomáš Hübschman, kapitan ekipy z Jablonca nad Nysą.

Klub nie podał przy tym żadnych szczegółów. Nieco bardziej konkretniejsza była Mladá Boleslav. W jej przypadku wynagrodzenia przez sześć najbliższych miesięcy pójdą w dół o 20%.

Rozgrywki piłkarskie w Czechach zawieszono 12 marca. Nim do tego doszło, Jablonec zdołał uplasować się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Dwa miejsca niżej znajduje się drużyna, której kapitanem jest Marek Matějovský.  

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy