Czechy: Mladá Boleslav i Jablonec z obniżką pensji

Czechy: Mladá Boleslav i Jablonec z obniżką pensji
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mladá Boleslav | Jablonec

Coraz więcej klubów decyduje się na cięcia budżetowe, co w dużej mierze dotyczy wynagrodzeń piłkarzy. Jako pierwsze w Czechach zmiany finansowe wprowadziły FK Mladá Boleslav oraz FK Jablonec.

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa rozgrywki piłkarskie w większości krajów na całym świecie zostały wstrzymane. Tracą na tym wszyscy, zaczynając od samych klubów, które nie mogą wywiązywać się chociażby ze swoich zobowiązań sponsorskich, a kończąc na stacjach telewizyjnych. Aby wesprzeć swoich pracodawców w tym niełatwym czasie piłkarze takich ekip jak Borussia Mönchengladbach, Werder Brema czy Schalke zdecydowali się zrzec części wynagrodzeń (w gronie był również Rafał Gikiwiecz, bramkarz Unionu Berlin.

Tym tropem postanowili podążyć gracze z czeskiej Fortuna Ligi. Jako pierwsze pomysł obniżki pensji wdrożyły FK Mladá Boleslav oraz FK Jablonec.

„Sami dostrzegamy potrzebę jakiejś pomocy klubowi. Wszyscy dbają o siebie, ale muszą też patrzeć na innych. Dlatego w porozumieniu z prezesem zaproponowaliśmy, że skoro obecnie nie gramy i trenujemy indywidualnie, nasze finanse zostaną zmniejszone. Nikt z nas nie chce, aby klub miał problemy, ponieważ nie gramy, ale wciąż bierzemy pieniądze” – oznajmił Tomáš Hübschman, kapitan ekipy z Jablonca nad Nysą.

Klub nie podał przy tym żadnych szczegółów. Nieco bardziej konkretniejsza była Mladá Boleslav. W jej przypadku wynagrodzenia przez sześć najbliższych miesięcy pójdą w dół o 20%.

Rozgrywki piłkarskie w Czechach zawieszono 12 marca. Nim do tego doszło, Jablonec zdołał uplasować się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Dwa miejsca niżej znajduje się drużyna, której kapitanem jest Marek Matějovský.  

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy