Czechy o krok od kompromitacji. Totalna dominacja i wymęczone zwycięstwo nad Wyspami Owczymi [WIDEO]

Czechy o krok od kompromitacji. Totalna dominacja i wymęczone zwycięstwo nad Wyspami Owczymi [WIDEO] fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Czech odniosła skromne zwycięstwo nad Wyspami Owczymi (1:0) i pozostała w lepszym położeniu od Polski przed listopadowym meczem eliminacyjnym EURO 2024.

Nasz południowy sąsiad uznał w minionych dniach wyższość Albanii (0:3) w Tiranie. W ten sposób przekreślił swoje szanse na wywalczenie pierwszego miejsca w grupie i na domiar złego musi mieć się na baczności przed nadchodzącym rewanżem z „Biało-Czerwonymi”.

Wiele osób zakładało, że Czesi przystąpią do listopadowej potyczki z reprezentacją Polski w korzystniejszej sytuacji, przy której podział punktów pozwoliłby im zachować drugą pozycję w tabeli i co za tym idzie bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy.

Wynikało to z faktu, że niewielu ekspertów czy kibiców zakładało, że podopieczni Jaroslava Šilhavý'ego będą mieli jakiekolwiek większe kłopoty z odniesieniem domowego zwycięstwa nad Wyspami Owczymi.

Tymczasem Farerzy, pomimo zepchnięcia do absolutnej defensywy dzielnie się bronili i zeszli na przerwę z bezbramkowym remisem.

Ewentualne utrzymanie się takiego rezultatu poprawiłoby nieznacznie sytuację „Biało-Czerwonych”, ponieważ nawet podział punktów pozwalałby nam myśleć o wywalczeniu bezpośredniego awansu na EURO 2024, ale wówczas potrzebowalibyśmy jeszcze wsparcia... Mołdawii, która musiałaby nie przegrać z Czechami, przy założeniu, że my zgarniemy z nimi komplet punktów.

A sensacyjna wygrana Wysp Owczych eliminowałaby drugi z aspektów. Niestety, ale do tego nie doszło, ponieważ przyjezdnym nie udało się nawet dowieźć remisu po tym, jak wygraną naszym południowym sąsiadom zapewnił Tomáš Souček po skutecznie egzekwowanej jedenastce na niespełna kwadrans przed końcem spotkania.

Tym samym powróciliśmy do punktu wyjścia, czyli musimy wygrać z Mołdawią i potem pokonać Czechy, aby nie martwić się udziałem w barażach o Mistrzostwa+ Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy