Dan-Axel Zagadou zmienia klub. „Najważniejsze jest to, abym grał”

Dan-Axel Zagadou zmienia klub. „Najważniejsze jest to, abym grał” fot. Andrea Bertani / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BeIN Sports

Dan-Axel Zagadou latem odejdzie z Borussii Dortmund, która nie przedłużyła jego kontraktu. Francuz w tej chwili nie zamyka się na żadną opcję, o czym opowiedział w rozmowie z beIN Sports.

Może się wydawać, że Francuz w zawodowej piłce jest od dawna, ale tak naprawdę w czerwcu skończy on dopiero 23 lata. Mając to na uwadze, wydaje się, że najlepsze dopiero przed nim.

Sezon dla Borussii Dortmund dobiegł już końca, a na jego finiszu stoper wrócił do regularnych występów, co wcześniej uniemożliwiały mu problemy zdrowotne. Nic więc dziwnego, że dziś to właśnie regularne łapanie minut stanowi dla niego priorytet.

– Niekoniecznie mam jakieś preferencje. Myślę, że mój wybór będzie ważny w kontekście dalszej części kariery. Dla mnie najważniejsza jest to, abym grał. Mam nadzieję, że zostanę w Europie – powiedział w rozmowie z beIN Sports, nawiązując do nachodzącego odejścia z Signal Iduna Park.

Jedna z opcji to powrót do Francji, w której zawodnikowi nie było nawet dane zadebiutować w Ligue 1.

– Powrót do Francji? Oczywiście. Wyjechałem za granicę w bardzo młodym wieku, więc powrót do Francji byłby dla mnie dobrym rozwiązaniem – podkreślił.

Zagadou w koszulce BVB rozegrał 92 spotkania. Do Niemiec trafił z akademii młodzieżowej Paris Saint-Germain.

Dziś trudno przewidzieć, dokąd trafi lewonożny stoper, ale na pewno na brak chętnych nie będzie narzekać.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy