Dawid Szwarga wyróżnił piłkarza Arki Gdynia. „Widzę w nim potencjał na dużego gracza”
2025-09-18 18:23:51; Aktualizacja: 7 minut temu
Może i kadra Arki Gdynia nie robi dużego wrażenia, ale w jej szeregach nie brakuje ciekawych piłkarzy. Na wyróżnienie zasługuje choćby Kamil Jakubczyk, którego na kanale Ekstraklasa TV osobiście skomplementował trener Dawid Szwarga.
Arka Gdynia jako beniaminek Ekstraklasy w pierwszych ośmiu spotkaniach skompletowała łącznie osiem punktów, które zaprowadziły ją na czternaste miejsce w tabeli.
Podopieczni Dawida Szwargi nie zachwycają swoimi występami, ale mimo tego znaleźli się pewni zawodnicy, którzy do tej pory zasłużyli na wyróżnienie.
W gronie tym musi znaleźć się Kamil Jakubczyk. 21-latek jeszcze w ubiegłym roku momentami nie miał miejsce nawet na ławce rezerwowych, a obecnie jest graczem podstawowego składu i ma na koncie premierowego gola w Ekstraklasie.Popularne
Odgrywający rolę trenera Szwarga poruszył ostatnio temat Jakubczyka na kanale Ekstraklasa TV i przyznał otwarcie, że widzi w nim materiał na świetnego piłkarza.
- Tutaj w Arce mamy kilku zawodników, którzy uważam, że mają bardzo duży potencjał, żeby zrobić jeszcze większą karierę niż obecnie. I między innymi takim zawodnikiem jest Kamil Jakubczyk, który cały czas rośnie, idzie do przodu i naprawdę widzę w nim potencjał na dużego gracza. Pod warunkiem, że zachowa taką dyscyplinę w prowadzeniu się, jaką ma obecnie - oznajmił Szwarga.
Jakubczyk barwy gdyńskiego zespołu reprezentuje od lipca poprzedniego roku, kiedy to przeniósł się z Pogoni Szczecin. Co ciekawe, wspomnianą wcześniej bramkę zdobył właśnie przeciwko swojej byłej drużynie. Wtedy w mediach zrobiło się głośno o młodym graczu Arki ze względu na celebrację, którą wykonał po strzelonym golu.