De Bruyne zarobi mniej, bo Manchester City oszczędza na Messiego?!

De Bruyne zarobi mniej, bo Manchester City oszczędza na Messiego?! fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic | Sky Sports

Kevin De Bruyne nie był zachwycony pierwszą propozycją otrzymaną ze strony Manchesteru City dotyczącą przedłużenia współpracy. Klub z Anglii podszedł dość ostrożnie do tego tematu, ponieważ chce odłożyć fundusze na ewentualne zakontraktowanie Leo Messiego - poinformował Sam Lee z „The Athletic”.

Reprezentant Belgii podkreślał wielokrotnie, że jest zadowolony ze swojego dotychczasowego pobytu w ekipie z Etihad Stadium i chciałby w dalszym ciągu odgrywać w niej jedną z wiodących ról w przyszłości.

Przedstawiciele „The Citizens” są tego samego zdania i dlatego już teraz postanowili usiąść do rozmów z 29-letnim zawodnikiem w kwestii nawiązania dłuższej współpracy ze swoją gwiazdą.

Manchester City nie musi się na obecnym etapie śpieszyć się z zawarciem nowego porozumienia z Kevinem De Bruyne, ponieważ jego dotychczasowy kontrakt obowiązuje do zakończenia sezonu 2022/2023.

Mimo to pierwsze rozmowy pomiędzy obiema stronami zaczęły się od dość poważnego zgrzytu, bo oferta nowej pięcioletniej umowy wystosowanej przez władze angielskiego klubu w znaczącym stopniu odbiegała od oczekiwań ofensywnego pomocnika, który zarabiałby na jej mocy mniej niż obecnie.

Sam Lee z „The Athletic” uważa, że drużyna z Etihad Stadium zdecydowała się na wykonanie takiego kroku, ponieważ chciałaby zaoszczędzić w najbliższym czasie jak najwięcej środków na ewentualne zakontraktowanie Leo Messiego, który dał sobie czas do końca sezonu na podjęcie decyzji w sprawie swojej dalszej przyszłości.

Wspomniany dziennikarz podkreśla jednocześnie, że De Bruyne bez względu na ostateczne stanowisko Argentyńczyka i tak prędzej czy później porozumie się z Manchesterem City. Być może nie nastąpi to teraz, ale np. po zakończeniu rozgrywek lub nawet w trakcie trwania kolejnych.

Spokojny o kontynuowanie współpracy z reprezentantem Belgii jest także Pep Guardiola, który ma pozostać opiekunem „The Citizens” przynajmniej do 30 czerwca 2023 roku.

- Jestem prawie pewien, że zostanie z nami na dłużej, ale jednocześnie musimy uszanować cały toczący się proces. Nie wiem, jak wygląda sytuacja, ponieważ nie rozmawiałem z Txikim [dyrektorem sportowy angielskiego klubu - przyp. red.], ale i on wie dobrze, jak cenimy Kevina - nie tylko jako piłkarza, ale jako osobę, bo jest ważny dla klubu. Ostatecznie decyzja będzie należała do niego i mam nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze - powiedział Hiszpan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy