Dennis Jastrzembski jednak chce grać dla Polski

Dennis Jastrzembski jednak chce grać dla Polski fot. Hertha
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PZPN

Dennis Jastrzembski znalazł się wśród powołanych do reprezentacji Polski U-20 prowadzonej przez Jacka Magierę.

20-letni skrzydłowy jest piłkarzem Herthy, a obecnie przebywa na wypożyczeniu w Paderbornie. Sprawa jego powołania jest o tyle ciekawa, że jeszcze nie tak dawno temu Jastrzembski zrezygnował z gry dla Polski, wybierając Niemcy. Urodzony za naszą zachodnią granicą zawodnik (jego rodzice są Polakami) występował w biało-czerwonych barwach na poziomie U-15 i U-16. Następnie, w U-16, U-17, U-18 i U-19, grał już dla Niemiec. Najwyraźniej teraz znowu zmienił zdanie.

Jastrzembski trafił do Herthy w 2015 roku. W jej pierwszym zespole rozegrał sześć spotkań. Na koncie ma w sumie osiem meczów w Bundeslidze. Trzy występy zanotował w tym sezonie w koszulce Paderbornu (asysta).

Pod koniec marca połączone reprezentacje Polski do lat 19 i 20 zagrają z Anglią oraz Czechami (26, 30 marca) w ramach Turnieju Ośmiu Narodów, a także towarzysko z Estonią (27 marca).

Zagraniczne powołania Magiery:

Rocznik 2002:

Łukasz Bejger (Manchester United);
Bartosz Cybulski (Derby County);
Hubert Idasiak (Napoli);
Jakub Iskra (SPAL);
Patryk Peda (SPAL);
Nathan Wahlig (Wolfsburg); 
Nicola Zalewski (Roma).

Reprezentacja U-20: 

Dennis Jastrzembski (Paderborn);
Javier Ajenjo Hyjek (Atletico Madryt);
Jakub Kiwior (MSK Zilina);
Dawid Kurminowski (MSK Zilina);
Adrian Stanilewicz (Bayer);
Marcel Zylla (Bayern).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy