Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód

Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Trener Unai Emery zdradził w rozmowie z Piotrem Koźmińskim na łamach „WP SportoweFakty” główny powód, który zadecydował o niepowodzeniach Grzegorza Krychowiaka w Paris Saint-Germain.

100-krotny reprezentant Polski ogłosił decyzję o rezygnacji z dalszego występowania w barwach narodowych po rozmowie z selekcjonerem Michałem Probierzem, który na obecnym etapie nie widział dla niego miejsca w zespole.

Wydany przez niego komunikat wywołał naturalnie falę różnego rodzaju komentarzy. Na zabranie głosu w tej sprawie zdecydował się między innymi jego były szkoleniowiec Unai Emery w rozmowie z Piotrem Koźmińskim na łamach „WP SportoweFakty”.

- Powiem tak: za rozegranie stu meczów w reprezentacji Polski Krychowiakowi należy się szacunek. Ogromny szacunek ze strony kibiców. Bo on naprawdę na to zasłużył - przyznał obecny opiekun Aston Villi.

Obaj panowie mieli okazję współpracować ze sobą w Sevilli oraz Paris Saint-Germain. W pierwszych klubie układała się ona wręcz rewelacyjnie, ale w drugim okazała się kompletną klapą.

Hiszpan zdradził główny powód wystąpienia takiego stanu rzeczy.

- Kiedy zostałem trenerem PSG, pomyślałem, że Krychowiak może nam bardzo pomóc. Ale nie tylko ja tak myślałem. Tego samego zdania był Oliver Letang. Wtedy Oliver był już dyrektorem sportowym PSG, ale dobrze znał Krychowiaka jeszcze ze Stade de Reims, bo tam razem pracowali. Ale prawdą jest, że pobyt Krychowiaka w Paryżu wyglądał już zupełnie inaczej niż czas w Sevilli - powiedział.

- Tutaj po prostu jakość piłkarzy była już naprawdę bardzo, bardzo wysoka. I prawda jest taka, że Krychowiak nie był w stanie „dosięgnąć poziomu PSG, dorównać kolegom z drużyny. Nie był już w stanie w tak mocnym zespole powalczyć o miejsce w podstawowym składzie. Dawałem mu szansę kilka razy, ale to nie były występy, które utorowałyby mu drogę do pierwszej jedenastki na kolejne mecze. W pewnym momencie było już więc jasne, że nie będzie podstawowym graczem PSG. A w takiej sytuacji wyjście było tylko jedno: szukać nowego klubu - dodał.

Defensywny pomocnik próbował potem bezskutecznie odbudować się w West Bromwich Albion. Swój cel osiągnął później w Lokomotiwie Moskwa, z którego trafił następnie do Krasnodaru.

W barwach tego zespołu nie zabawił zbyt długo, ponieważ po wybuchu wojny na Ukrainie skorzystał z opcji jednostronnego zawieszenia umowy do reprezentowania barw AEK-u Ateny i Al-Szabab.

Ostatniego lata rozstał się definitywnie z rosyjską drużyną na rzecz zawarcia kontraktu z Abha Club, gdzie współpracuje z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski - Czesławem Michniewiczem.

Cała rozmowa z Unaiem Emerym dostępna jest na stronie SportoweFakty.WP.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy