Do kiedy Lukas Podolski ma zamiar grać w piłkę?

Do kiedy Lukas Podolski ma zamiar grać w piłkę? fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kölner Stadt-Anzeiger | Express

Lukas Podolski nie wyklucza kontynuowania kariery po wygaśnięciu zawartej umowy z Górnikiem Zabrze.

Były reprezentant Niemiec i mistrz świata z 2014 roku spełnił przed dwoma laty swoją obietnicę, przywdziewając trykot Górnika Zabrze.

Wówczas nie brakowało głosów, że po dwunastomiesięcznym pobycie w utytułowanym polskim klubie zdecyduje się na podpisanie lukratywnego kontraktu z jedną z drużyn spoza Europy lub wróci do 1.FC Köln.

Lukas Podolski pozostał jednak w zespole nie tylko na bieżące rozgrywki, ale też zdecydował się przedłużyć z nim umowę aż do końca sezonu 2024/2025.

Wówczas będzie tuż przed swoimi 40. urodzinami, czyli znajdzie się w idealnej sytuacji do ogłoszenia zawieszenia korków na kołku.

***

Współpraca Lukasa Podolskiego z Górnikiem wejdzie na nowy poziom? „Jeśli będzie szansa, to wejdę w to”

***

Sam zainteresowany nie wybiega tak daleko myślami i nie wyklucza kontynuowania kariery po przekroczeniu przytoczonego wieku.

- Treningi, liczne wyjazdy, kontakty z kibicami czy mediami nie przeszkadzają mi. Wręcz przeciwnie. Moje ciało też ma się dobrze. Nie jest mi ciężko - fizycznie i psychicznie - przyznał na łamach „Kölner Stadt-Anzeiger” i „Expressu” odnośnie zawarcia nowego porozumienia z Górnikiem Zabrze.

- Przyszła mi w międzyczasie do głowy myśl, że to może już czas, aby teraz bawić się z dziećmi i pojechać na wakacje, kiedy tylko mamy ochotę. Ale uwielbiam mecze u siebie, wyjazdowe, cały nastrój, kibiców, nawet wygwizdujących mnie fanów rywali. Dlatego to, co wydarzy się w 2025 roku jest otwarte - dodał na temat zawieszenia korków na kołku.

Podolski zanotował osiem trafień i dziesięć asyst w tym sezonie w 30 występach.

Tym samym może pochwalić się podobnym osiągnięciem z poprzednich zmagań, kiedy to w identycznej liczbie gier zgromadził dziewięć goli i cztery asysty.

***

Lukas Podolski z poważną deklaracją. „Zrobiłbym to, nawet gdybyśmy spadli”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy