Dwóch kandydatów na nowego trenera SSC Napoli. Jednemu wygasa kontrakt

Dwóch kandydatów na nowego trenera SSC Napoli. Jednemu wygasa kontrakt fot. Antonio Balasco / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Repubblica

Aurelio De Laurentiis, prezydent SSC Napoli, skłania się ku zatrudnieniu na przyszły sezon kogoś z dwójki - Stefano Pioli i Ivan Jurić - donosi „La Repubblica”.

Włoch jest bardzo rozczarowany obecnym sezonem w wykonaniu „Błękitnych”. Jak sam wyznał, popełnił latem błąd, nie dokonując odpowiednich wzmocnień po odejściu Min-jae Kima oraz Hirvinga Lozano. Z drugiej strony wydaje się, że mógł zrobić znacznie więcej w sprawie Luciano Spallettiego, pod wodzą którego udało się wreszcie zdobyć tytuł mistrzowski.

Miejsce dotychczasowego opiekuna zespołu zajął Rudi Garcia, ale stosunkowo szybko okazało się, że nie był to najlepszy wybór.

Idąc tym tropem, ekipę powierzono Walterowi Mazzarriemu. 62-latek pracował w klubie raptem trzy miesiące.

Docelowo rozgrywki ma dokończyć Francesco Calzona, który łączy obowiązki trenera z funkcją selekcjonera Słowacji. To między innymi z tego powodu nie jest to rozwiązanie długoterminowe.

Jak donoszą zgodnie włoskie media, Aurelio De Laurentiis już szuka nowego szkoleniowca.

Pierwszym kandydatem jest Stefano Pioli, który nie może być pewny przyszłości w Milanie. „La Repubblica” podaje, że na liście życzeń prezydenta SSC Napoli widnieje jeszcze jedno nazwisko, a mowa o Ivanie Juriciu.

Jego, w przeciwieństwie do Piolego, można wyjąć latem bez potrzeby dogadywania się z pracodawcą. 30 czerwca 2024 roku wygasa bowiem umowa 48-latka.

Serb od blisko trzech lat pracuje w Torino i mimo niezbyt wielkiego budżetu na wzmocnienia potrafił dwukrotnie skończyć zmagania w Serie A na dziesiątej pozycji. Identyczne miejsce „Byki” zajmują także teraz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy