Eden Hazard może zakończyć reprezentacyjną karierę

Eden Hazard może zakończyć reprezentacyjną karierę fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mario Cortegana [Marca]

Eden Hazard zastanawia się nad zakończeniem gry w reprezentacji Belgii - pisze Mario Cortegana na łamach „Marki”.

Mistrzostwa Świata w Katarze były dla reprezentacji Belgii kompletnie nieudane. W pierwszym meczu, grając bez błysku, pokonała ona Kanadę 1:0. W kolejnych przegrała z Marokiem (0:2) i bezbramkowo zremisowała z Chorwacją, żegnając się z turniejem. Już po tym decyzję o zakończeniu swojej przygody z „Czerwonymi Diabłami” ogłosił selekcjoner Roberto Martínez. Mario Cortegana uważa, że w jego ślady może pójść Eden Hazard.

Sprawa nie jest przesądzona, ale piłkarz Realu Madryt bierze pod uwagę taki krok i zastanawia się nad nim razem z zaufanymi ludźmi.

Doszło do tego z kilku powodów. Pozycja skrzydłowego w kadrze nie jest już tak mocna jak kiedyś. W Katarze wystąpił on w każdym z trzech meczów, ale nie grał od pierwszej do ostatniej minuty. Do tego dochodzi rozczarowujący wynik na mundialu, a także zbliżający się powoli do końca etap rozkwitu znakomitej generacji belgijskich piłkarzy, która nie osiągnęła prawdziwego sukcesu. Co prawda w 2018 roku zakończyła Mistrzostwa Świata na trzeciej lokacie, ale oczekiwania były większe.

Z drugiej strony przynajmniej do pewnego momentu reprezentacja była dla Hazarda komfortowym miejscem i niejako sposobem na ucieczkę z labiryntu kontuzji w Realu. Mógł w niej dalej czuć się jak piłkarz. Zobaczymy, jaka będzie jego ostateczna decyzja.

Belg rozegrał w drużynie narodowej 126 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy