Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać”

Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” fot. Victor Joly / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RMC Sport

PSG może wkrótce dokonać roszady na ławce trenerskiej, a jednym z kandydatów do zastąpienia Christophe'a Galtiera jest José Mourinho. Zdaniem Thibauda Leplata to jedyny szkoleniowiec, który może poradzić sobie na Parc des Princes.

PSG przeżywa trudny okres. Najpierw mistrzowie Francji ulegli Bayernowi Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów, by w minioną niedzielę ulec przed własną publicznością Stade Rennais.

Czarne chmury zebrały się zatem nad głową trenera Christophe'a Galtiera. Wielu kibiców i ekspertów domaga się roszad na ławce trenerskiej i zwolnienia 56-latka.

Na razie nic jednak nie wskazuje na to, by na Parc des Princes decydowali się na gwałtowne ruchy. Bardzo możliwe, że Francuz utrzyma posadą do końca bieżących rozgrywek i dopiero wtedy zapadnie decyzji.

Patrząc jednak na poczynania Galtiera, ciężko być optymistą w sprawie przyszłości.

Jeśli zatem 56-latek straci pracę, będzie potrzebny następca. Jednym z kandydatów do przejęcia po nim schedy jest José Mourinho.

Na temat potencjalnej nominacji Portugalczyka wypowiedział się Thibaud Leplat na łamach „RMC Sport”.

- Moim zdaniem to jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać. Mówię tu o wymaganiach sportowych wobec szkoleniowca, ale też sposobie prowadzenia tak ogromnego projektu. Mourinho na pewno to potrafi.

- On jest typem trenera - polityka, który doskonale wie, jak sprzeciwić się swoim przełożony, gdy wymaga tego sytuacja. Jeśli będą chcieli zwolnić Galtiera, to nie ma lepszego wyboru. Muszą go rozważyć, bo Portugalczyk może odmienić PSG - dodał.

Mourinho obecnie odpowiada za wyniki AS Romy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy