Emery finalizuje zakup klubu piłkarskiego

Emery finalizuje zakup klubu piłkarskiego fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Wszystko wskazuje na to, że niebawem Unai Emery, trener Villarrealu, będzie miał swój własny klub. Rozmowy w sprawie kupna Realu Unión są już bowiem w fazie finalizacji - podaje „AS”.

49-latek już blisko rok temu zamarzył sobie przejęcie sterów w klubie, którego piłkarzem w przeszłości był jego dziadek. Antonio Emery zdobył z nim dwa Puchary Króla, a obecny szkoleniowiec „Żółtej łodzi podwodnej” uznał za właściwe to, aby ekipa była z nim powiązana w jeszcze większym stopniu.

Unai Emery urodził się w Hondarribii, która wchodzi w skład prowincji Gipuzkoa. Miasteczko to sąsiaduje z Irún, gdzie swoją siedzibę ma Real Unión.

Negocjacje, z racji natłoku pracy, na jego polecenie prowadzi Josu Reta. Prawnik trenera jest już blisko osiągnięcia ostatecznego porozumienia z Ricardo Garcíą, sternikiem klubu przez ostatnie dwie dekady. Ich zakończenie planowane jest na początek lutego.

Wcześniej prezes ekipy, która obecnie występuje na trzecim szczeblu rozgrywek w kraju, odrzucił oferty z Anglii, Argentyny czy Meksyku.

Real Unión, jako jeden z klubów założycielskich hiszpańskiej ekstraklasy, na swoim koncie ma cztery Puchary Króla. W tej chwili plasuje się na drugiej pozycji w Grupie II Podgrupy A Segunda División B.

Emery w swojej karierze trenował między innymi Valencię, Spartaka Moskwa, Paris Saint-Germain czy Arsenal.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy