Emre Can priorytetem Juventusu
2017-07-23 10:02:24; Aktualizacja: 8 lat temu
Juventus zdecydował, że jego priorytetem do wzmocnienia środka pomocy będzie Emre Can.
Mistrzowie Włoch nieustannie poszukują zawodników, którzy mogą wesprzeć drużynę Massimiliano Allegriego w walce o najwyższe cele. Aktualnie „Bianconeri” finalizują transfer Federico Bernardeschiego, ale już skupiają się na kolejnym celu - sprowadzeniu solidnego środkowego pomocnika. Wśród wszystkich kandydatów na prowadzenie wyszedł teraz Emre Can.
Dzisiejsze wydanie „Tuttosport” informuje, że dyrektor wykonawczy „Starej Damy”, Giuseppe Marotta, w ciągu kilku najbliższych godzin przedstawi Liverpoolowi ofertę zakupu pomocnika. Turyńczycy liczą, że uda im się dojść do porozumienia, a ułatwić może to sam zawodnik, który miał się zgodzić na przeprowadzkę do Serie A.
Juventus wcześniej starał się o takich graczy jak Blaise Matuidi, Steven N'Zonzi czy Nemanja Matić. Negocjacje w sprawie tego pierwszego trwały już zeszłego lata oraz w styczniu, ale PSG wciąż nie jest zbyt chętne na prowadzenie interesów z turyńczykami (kluby są skłócone po tym, jak „Juve” sprowadziło za darmo wychowanka PSG, Kingsleya Comana). W przypadku dwóch kolejnych czynnikiem utrudniającym rozmowy jest wysoka cena. Opcją rezerwową pozostaje także Grzegorz Krychowiak, dla którego miejsca w drużynie nie widzi trener Unai Emery.Popularne
Wybór na Cana padł głównie ze względu na jego wiek i perspektywy na przyszłość. 23-latek jest ceniony przez menedżera, Jürgena Kloppa, ale finaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów mają nadzieję, że mimo to uda się doprowadzić negocjacje do pozytywnego zakończenia.
Wychowanek Bayernu trafił na Anfield w 2014 roku i od tamtej pory rozegrał niemal 130 spotkań. W zeszłym sezonie zanotował 40 występów, w których zdobył pięć goli i zaliczył trzy asysty.












![Szósty gol Efthymiosa Koulourisa w nowej lidze [WIDEO]](img/photos/112444/170x113/koulouris.jpg)

![16-latek coraz bliżej debiutu w Jagiellonii Białystok?! Cudowny gol [WIDEO]](img/photos/112443/170x113/zachary-zalewski.jpg)
![Trzech zawodników Wisły Kraków zagra w rezerwach [OFICJALNIE]](img/photos/111661/170x113/ardij-nikaj.jpg)
![Ekstraklasa: Składy na Lechia Gdańsk - Widzew Łódź [OFICJALNIE]](img/photos/89084/170x113/lechia-gdansk-widzew-lodz.jpg)



![Szósty gol Efthymiosa Koulourisa w nowej lidze [WIDEO]](img/photos/112444/90x60/koulouris.jpg)

![16-latek coraz bliżej debiutu w Jagiellonii Białystok?! Cudowny gol [WIDEO]](img/photos/112443/90x60/zachary-zalewski.jpg)
![Trzech zawodników Wisły Kraków zagra w rezerwach [OFICJALNIE]](img/photos/111661/90x60/ardij-nikaj.jpg)
![Ekstraklasa: Składy na Lechia Gdańsk - Widzew Łódź [OFICJALNIE]](img/photos/89084/90x60/lechia-gdansk-widzew-lodz.jpg)



