Enzo Fernández z najładniejszym golem Pucharu Anglii?! Chelsea w piątej rundzie [WIDEO] fot. MB Media/PressFocus

Chelsea w powtórzonym meczu czwartej rundy Pucharu Anglii pokonała Aston Villę 3:1. Ozdobą zawodów był kapitalny gol z rzutu wolnego Enzo Fernándeza.

Odkąd „The Blues” przed rokiem zrealizowali największy transfer w historii Premier League, wykładając na stół 121 milionów euro, na palcach jednej ręki można było policzyć udane występy Argentyńczyka w nowym zespole.

Podczas trwającej kampanii był to na pewno mecz przeciwko Brighton & Hove Albion, gdy gracz środka pola ustrzelił dublet, a jego klub wygrał 3:2.

26 stycznia Chelsea mierzyła się w Pucharze Anglii z Aston Villą i zawody zakończyły się bezbramkowym remisem. Zasady rozgrywek mówią, że w przypadku braku zwycięzcy, konieczne jest zorganizowanie powtórki.

Ekipa prowadzona przez Mauricio Pochettino stanęła w szranki z „The Villans” raz jeszcze. Tym razem potwierdziła klasę, wygrywając 3:1.

Już w jedenastej minucie rezultat po zespołem akcji otworzył Conor Gallagher, a niedługo potem na 2:0 podwyższył Nicolas Jackson.

Podczas drugiej połowy miejsce miało wydarzenie całego spotkania.

W 54. minucie do rzutu wolnego podszedł Enzo Fernández i huknął w lewy górny róg bramki. Interweniować próbował jeszcze Emiliano Martínez, ale piłka przeleciała mu tylko po rękawicy, po czym zatrzepotała w siatce.

23-latek wpadł w prawdziwy szał, na dowód czego zdjął koszulkę, a trafienia gratulowali mu koledzy.

W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Moussa Diaby.

Tym sposobem Chelsea zameldowała się w piątej rundzie Pucharu Anglii i na tym etapie zmierzy się z Leeds United.