EURO 2020: Jakub Kwiatkowski przedstawił okoliczności otrzymania żółtej kartki w meczu ze Szwecją

EURO 2020: Jakub Kwiatkowski przedstawił okoliczności otrzymania żółtej kartki w meczu ze Szwecją fot. Łączy nas piłka
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Łączy nas piłka I Aftonbladet.se

Jakub Kwiatkowski został zapytany w trakcie konferencji prasowej o sytuację ze środowego meczu Mistrzostw Europy pomiędzy reprezentacją Polski a Szwecją (2:3), w której otrzymał żółtą kartkę.

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej zobaczył kartonik w końcowej fazie spotkania, które niestety zakończyło się porażką biało-czerwonych. Za co dokładnie?

- Sprawa była prosta. Szwedzi od pierwszej minuty kradli czas, opóźniali grę. Na całym turnieju sytuacja wygląda tak, że w tej strefie 0 przy ławkach nie ma chłopców do podawania piłek. Kiedy piłka wypadała poza boisko właśnie w tej strefie Szwedzi cały czas opóźniali grę i nie podawali piłki. My goniliśmy wynik. W którymś momencie po prostu ruszyłem w stronę ich ławki, bo piłka leżała. Chciałem ją podnieść. Już ją miałem w rękach. W tym momencie selekcjoner Szwedów ją kopnął. Była mała wymiana zdań i dostałem żółtą kartkę. Ale tak naprawdę otrzymałem ją za to, że wszedłem w strefę drużyny szwedzkiej - powiedział Kwiatkowski w trakcie konferencji prasowej.

Nieco wcześniej o całą sytuację został zapytany również selekcjoner Szwedów Janne Andersson.

- Członek polskiego sztabu pojawił się w naszym polu technicznym. Założyłem mu „siatkę”, przez co trochę się zirytował. Minęło wiele lat, odkąd zrobiłem to ostatni raz. Nie chciałem jednak z niego zakpić. Udało mi się to przypadkiem. Później ze sobą porozmawialiśmy - powiedział szkoleniowiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy