EURO 2024: Xherdan Shaqiri strzela tylko piękne gole! Mnóstwo emocji w meczu Szkocja - Szwajcaria [WIDEO]

2024-06-19 21:35:46; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
EURO 2024: Xherdan Shaqiri strzela tylko piękne gole! Mnóstwo emocji w meczu Szkocja - Szwajcaria [WIDEO] Fot. TVP Sport
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

W meczu Szkocji ze Szwajcarią padły do tej pory dwa gole. Jeden z nich był nadzwyczajnej urody.

przed spotkaniem można było spodziewać się kontynuacji dobrej formy Szwajcarów, którzy niespodziewanie dobrze pokazali się w starciu z Węgrami. Szkoci za to zostali rozbici przez Niemców aż 5:1.

Początek spotkania jednak był całkiem wyrównany, Szwajcarzy znajdowali się częściej przy piłce, ale nic z tego posiadania nie wychodziło. Natomiast drużyna Steve'a Clarke'a również próbowała konstruować sytuacje podbramkowe.

Jedna z nich, po kontrataku, przyszła w 13. minucie. Scott McTominay otrzymał w polu karnym piłkę wycofaną przez jednego z partnerów. Gracz Manchesteru United uderzył bez przyjęcia, a tor lotu piłki zmienił Fabian Schär, jednocześnie pozbawiając Yanna Sommera szans na interwencję.

Nie minął jednak kwadrans i błąd Szkotów wykorzystali Szwajcarzy. Świetnie z dystansu przymierzył Xherdan Shaqiri po niecelnym podaniu przeciwników. Szwajcar strzelił 32. bramkę w barwach narodowych w 124. spotkaniu.