Everton szuka napastnika. Dwie ciekawe opcje

Everton szuka napastnika. Dwie ciekawe opcje
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Foot Mercato | Gianluca Di Marzio

Everton drży przed spadkiem do Championship. Zespół z Liverpoolu postara się zimą wzmocnić kadrę, kontraktując nowego napastnika. Na radarze znaleźli się Moussa Dembélé i Duván Zapata - podają Santi Aouna i Gianluca Di Marzio.

Zespół z Goodison Park zmierza niebezpiecznie w objęcia Championship. Podopieczni Franka Lamparda okupują obecnie 19. lokatę w tabeli Premier League, nie potrafiąc wygrać od siedmiu ligowych kolejek.

Klub z Liverpoolu rozpoczyna rozpaczliwą walkę o utrzymanie, w którą zaangażowanych jest kilka zespołów. Konkurencja nie śpi, więc Everton musi podjąć jakieś kroki.

„The Toffees” nie domagają w bieżącej kampanii pod wieloma względami, lecz to formacja ofensywna jawi się jak główny kłopot. Na przestrzeni 19 spotkań zespół Lamparda zdobył zaledwie 15 bramek, co stanowi drugi najgorszy wynik w całej stawce (ex aequo z West Hamem i Nottingham Forest). Nie dziwota więc, że to angaż nowego napastnika stanowi dla zarządu priorytet.

W ostatnich tygodniach media łączyły z Evertonem kilka postaci. Na szczyt listy życzeń wskakują jednak Moussa Dembélé i Duván Zapata.

Pierwszemu z nich już 30 czerwca 2023 roku wygasa kontrakt, a więc zimą mógłby zmienić pracodawcę za niewielką opłatą. 26-latek brylował jeszcze w poprzednim sezonie Ligue 1, lecz w tym na skutek kontuzji i ogólnie słabszej formy cieniuje, mając na koncie zaledwie dwa trafienia.

Jak podaje Santi Aouna z „Foot Mercato”, liverpoolczycy mogą już niedługo zainicjować rozmowy w sprawie Francuza.

Duván Zapata również nie grzeszy ostatnią formą. W 12 meczach trafił zaledwie raz do siatki. Nie zmienia to jednak faktu, iż na poziomie Serie A zanotował już ponad 100 trafień, a więc zdecydowanie strzelać potrafi.

W przypadku Kolumbijczyka klub z Goodison Road wykonał już pierwszy poważny ruch. Atalanta otrzymała ofertę za 31-latka, która zakłada półroczne wypożyczenie z opcją wykupu za 17 milionów euro. Ta weszłaby w życie, gdyby Everton zdołał utrzymać się w elicie kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy