Everton włącza się do walki o Dempseya

Everton włącza się do walki o Dempseya fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: Daily Mail

Clint Dempsey, dzięki najlepszemu sezonowi w karierze, ma szansę na przenosiny do któregoś z silniejszych klubów Premier League.

Amerykanin jest najskuteczniejszym pomocnikiem ligi angielskiej w tym sezonie, piastując czwarte miejsce w tej klasyfikacji, z dorobkiem 17 goli. Ponadto, jest też rekordzistą klubu w historii jego występów w Premier League, jeśli chodzi o ilość strzelonych bramek w lidze. Na początku kwietnia przekroczył on barierę 13 bramek, do tej pory rekordową granicę, którą Luis Saha ustanowił w sezonie 2002/2003.

Od dłuższego czasu wiadomo, że usługami bramkostrzelnego zawodnika są zainteresowane takie kluby jak Arsenal Londyn czy Liverpool. W ostatnich dniach jednak, chęć pozyskania zawodnika wyraził szkoleniowiec Evertonu, David Moyes.

Dempsey ma jeszcze rok do końca kontraktu z Fulham, który zaproponował już swojemu gwiazdorowi prolongowanie umowy o kolejne 2 lata. Amerykanin jednak odmówił, co może skłonić londyński klub do jego sprzedaży jeszcze tego lata, aby zachować możliwość godziwego zarobku na jego karcie zawodniczej.

- Sprawa zatrzymania go w klubie jest w naszych rękach. Wiele klubów interesuje się Clintem, jednak nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej oficjalnej oferty za niego. Chcę zatrzymać najlepszych piłkarzy, a nie ich sprzedawać. Tylko to pozwoli budować silną drużynę - ocenił sytuację Martin Jol.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy