FC Barcelona: Laporta rozpoczyna kampanię wyborczą. Wyznaczył wymarzony cel transferowy i dyrektora sportowego

FC Barcelona: Laporta rozpoczyna kampanię wyborczą. Wyznaczył wymarzony cel transferowy i dyrektora sportowego fot. Maxisport / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RAC1

Joan Laporta już snuje plany dotyczące przebudowy Barcelony pod swoimi rządami i wyznaczył sobie za główne cele sprowadzenie do klubu Davida Alaby i Mateu Alemany'ego - informuje „RAC1”.

Rezygnacja Josepa Marii Bartomeu ze stanowiska prezydenta „Dumy Katalonii” przyśpieszyła batalię pokaźnej liczby kandydatów o zajęcie jego miejsca. Każdy z nich przekonuje, że zdoła przywrócić klubowi utracony blask oraz przywrócić go na właściwe tory pod względem sportowym i finansowym.

Wśród takich osób znajduje się Joan Laporta, który sprawował już tę funkcję w latach 2003-2010 i święcił wówczas z ekipą z Camp Nou wiele sukcesów w postaci między innymi dwukrotnego sięgnięcia po zwycięstwo w Lidze Mistrzów czy czterokrotnego wygrania mistrzostwa Hiszpanii.

Teraz 58-letni działacz wierzy w nawiązanie do tych wspaniałych czasów i wyznaczył już swoje pierwsze cele, które chciałby sprowadzić do zespołu po objęciu w nim po raz drugi stanowiska prezydenta.

Dziennikarze „RAC1” przekonują, że wymarzonymi osobami, którzy mieliby trafić do „Dumy Katalonii” pod wodza Laporty są David Alaba i Mateu Alemany'ego.

Pierwszy z nich nie przedłuży najprawdopodobniej wygasającej umowy z Bayernem Monachium i tym samym będzie do zgarnięcia na zasadzie wolnego transferu. Ponadto Austriak podkreślał już kilkukrotnie, że w przypadku rozstania z „Bawarczykami” chciałby spróbować swoich sił w LaLidze.

Z kolei drugi z panów pełnił nie tak dawno funkcję dyrektora generalnego w Valencii. W listopadzie ubiegłego roku został jednak niej pozbawiony ze względu na zasadniczą różnicę zdań z właścicielem klubu w kwestii budowy drużyny i razem z trenerem Marcelino opuścił szeregi „Nietoperzy”.

Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że 58-latek nie zgłosił formalnie gotowości do startu w wyborach na nowego prezydenta Barcelony i na razie ocenia swoje szanse na ich wygranie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy