FC Barcelona powalczy o prawego obrońcę z przedstawicielami Premier League

FC Barcelona powalczy o prawego obrońcę z przedstawicielami Premier League fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport

FC Barcelona jest zainteresowana usługami Vandersona - donosi „Sport”. Okazuje się, że tego zawodnika chcą także Manchester United oraz Newcastle United.

FC Barcelona latem robiła wszystko, by wzmocnić boki obrony i ta misja zakończyła się sukcesem, bo na Camp Nou trafili przecież Marcos Alonso oraz Héctor Bellerín. Obaj jednak byli sprawdzani pod koniec okna transferowego i niekoniecznie byli pierwszymi wyborami klubowych władz.

Niewykluczone, że latem kolejnego roku ponownie dojdzie do przetasowań na tych pozycjach, a takie wnioski można wysnuć na podstawie medialnych doniesień.

Ostatnio pojawiły się informacje o zainteresowaniu wicemistrzów Hiszpanii usługami Caio Henrique. Okazuje się, że to niejedyny przedstawiciel AS Monaco, który wzbudza poruszenie w szeregach skautingu Barcelony. Na radarach znajduje się bowiem też Vanderson - twierdzi „Sport”.

Brazylijczyk przybył do przedstawiciela francuskiej ekstraklasy w styczniu tego roku z Grêmio, a kwota transakcji pochłonęła wówczas 11 milionów euro.

21-latek bardzo szybko zaaklimatyzował się w nowych barwach i przykuł baczną uwagę europejskich krezusów.

Jeszcze latem chciała go Barcelona, ale wówczas kwotą nie do przeskoczenia okazało się 60 milionów euro. Kto wie jednak, czy w przyszłości Brazylijczyk nie będzie dostępny za nieco mniejsze pieniądze i wtedy „Blaugrana” ponownie włączy się do walki o niego. Musi jednak bacznie przyglądać się konkurencji, bo w grze są także dwaj przedstawiciele Premier League, czyli Manchester United oraz Newcastle United.

Vanderson od początku swojego pobytu w Europie rozegrał łącznie 33 spotkania, a w nich strzelił dwie bramki oraz zanotował trzy asysty. Kontrakt ma natomiast ważny do 30 czerwca 2027 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy