FC Barcelona z drugim letnim transferem. Wyczekiwany stoper [OFICJALNIE]

FC Barcelona z drugim letnim transferem. Wyczekiwany stoper [OFICJALNIE] fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: FC Barcelona

Iñigo Martínez zgodnie z zapowiedziami został ogłoszony nowym zawodnikiem FC Barcelony. Stoper trafia do mistrzów Hiszpanii po ponad pięciu latach spędzonych w Athleticu.

O transferze Iñigo Martíneza do FC Barcelony mówiono już od naprawdę długiego czasu. Sprawa znacznie przyspieszyła, gdy pewne stało się, że ten nie przedłuży kontraktu z Athletikiem.

Już kilka miesięcy temu doświadczony stoper przeszedł testy medyczne na polecenie „Dumy Katalonii”.

W końcu mistrzowie Hiszpanii ogłosili długo wyczekiwany transfer. Xavi może powitać w swych szeregach lewonożnego obrońcę, który złożył podpis pod dwuletnim kontraktem.

Oczywiście, ten zmienił pracodawcę w ramach wolnego ruchu.

Iñigo Martínez odchodzi z Athleticu po trudnej kampanii, naznaczonej kontuzjami. Z ich powodu opuścił ponad 20 spotkań, meldując się na murawie w zaledwie 15.

Na San Mamés trafiał po kontrowersyjnym transferze z Realu Sociedad za ponad 30 milionów euro. Dla „Los Leones” to nadal największy zakup w historii.

Martínez wprowadzi z pewnością do kadry Xaviego sporo doświadczenia. W samych rozgrywkach LaLigi defensor z Ondarroy uzbierał już ponad 350 występów. Oprócz tego ma na koncie również 20 spotkań dla reprezentacji Hiszpanii, z którą nie pojechał jednak na żaden wielki turniej.

FC Barcelona dopina tym samym angaż drugiego zawodnika tego lata. Wcześniej w granatowo-bordowym trykocie został zaprezentowany Ilkay Gündogan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy