FC Barcelona zrezygnowała z Carlesa Péreza. Hiszpan o kulisach odejścia do Romy

FC Barcelona zrezygnowała z Carlesa Péreza. Hiszpan o kulisach odejścia do Romy fot. AS Roma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

Carles Pérez przyznał, że nie nosił się z zamiarem opuszczenia szeregów Barcelony i dopiero tuż przed końcem zimowego okienka usłyszał, że klub nie wiąże z nim planów na przyszłość.

Ofensywnie usposobiony piłkarz dołączył do zespołu ze Stadio Olimpico na zasadzie półrocznego wypożyczenia z „Dumy Katalonii” z opcją definitywnego wykupu po zakończeniu obecnego sezonu po spełnieniu określonych warunków zawartych w umowie pomiędzy oboma klubami.

Wiele jednak na to wskazuje, że aktywacja tej klauzuli będzie jedynie formalnością. Ma to wynikać między innymi z faktu, że Carles Pérez został poinformowany tuż przed zamknięciem zimowego okienka transferowego przez samego Quique Setiéna, że nie widnieje w jego planach na przyszłość.

Wychowanek ekipy z Camp Nou był zaskoczony takim przebiegiem zdarzeń, ponieważ nie nosił się z zamiarem opuszczenia szeregów Barcelony, ale po otrzymaniu klarownego komunikatu oraz oferty ze strony „Giallorossich” zdecydował się na zmianę otoczenia i teraz całkowicie skupia się na stopniowym pełnieniu coraz ważniejszej roli w Romie.

- Trudno jest mi wyjaśnić moje odejście. Nie wiem nawet do końca, co się dokładnie stało. Klub nie wyjaśnił mi niczego. Jedynie trener przekazał mi, że nie liczy na mnie, ponieważ ma innych zawodników. Powiedział mi to na zaledwie dziesięć dni przed zamknięciem okienka. FC Barcelona to jest już dla mnie przeszłość. AS Roma jest teraźniejszością i chcę być tutaj ważnym zawodnikiem - przyznał Hiszpan.

Carles Pérez rozegrał do tej pory cztery spotkania dla włoskiego zespołu i zdobył dla niego jednego gola w zwycięskim pojedynku z KAA Gent (1:0) w fazie pucharowej Ligi Europy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy