Fenerbahçe może zbojkotować Superpuchar Turcji. Zamieszania w Turcji ciąg dalszy

Fenerbahçe może zbojkotować Superpuchar Turcji. Zamieszania w Turcji ciąg dalszy fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk
Źródło: Footmac

Już w niedzielny wieczór odbyć powinien się mecz, w którym Galatasaray zmierzy się z Fenerbahçe w ramach Superpucharu Turcji. Powinien, bowiem wiele wskazuje na to, że drużyna Sebastiana Szymańskiego może zbojkotować to spotkanie. Dlaczego i jakie formy może przyjąć protest?

Ostatnio Turecka Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję w związku ze skandalem i zamieszkami wywołanymi po końcowym gwizdku meczu Trabzonsporu z Fenerbahçe. Mowa tu o scenach, w których murawa zamieniła się w ring, a piłkarze przyjezdnych musieli bronić się przed pseudokibicami gospodarzy. Trabzoński klub, część jego zawodników, jak i kilku graczy „Kanarków” zostało ukaranych zawieszeniami oraz karami pieniężnymi.

Z podjętymi działaniami zdecydowanie nie zgodził się wiceprezes Trabzonsporu Taner Saral, który w ostrych słowach skomentował decyzję federacji. Przyznał on, że nie ufa prezydentowi Tureckiego Związku Piłki Nożnej, a także nazwał go złodziejem i osobą odpowiedzialną za rujnowanie piłki nożnej.

Fenerbahçe z kolei uważa, że kary wymierzone w Trabzonspor nie są współmierne do patologicznych czynów, jakich dopuścili się ich sympatycy, a także nie zgadza się z decyzją TFF, który odmówił przeniesienia nadchodzącego meczu na inny termin. W związku z tym bardzo prawdopodobne jest to, że podopieczni İsmaila Kartala wezmą sprawy w swoje ręce i zbojkotują Superpuchar Turcji.

Portal „Fotomaç” przybliża, jaką formę protestu przyjąć może klub ze Stambułu. Według nich w grę wchodzą trzy warianty.

  • Opcja 1: Fenerbahçe złożone z piłkarzy do lat 19 wyjdzie na mecz dziewięcioma zawodnikami (wymagane minimum), a następnie sprawi, że z gry wykluczonych zostanie trzech piłkarzy. Gdy na boisku znajdować będzie się mniej niż siedmiu graczy danej drużyny, sędzia zmuszony będzie przerwać spotkanie.
  • Opcja 2: Na boisku zameldują się gracze drużyny U-19, którzy w ramach protestu będą oklaskiwać sędziego, a także dokonywać innych działań, by w konsekwencji otrzymać cztery czerwone kartki.
  • Opcja 3: Zawodnicy Fenerbahçe U-19 wejdą na boisko i opuszczą je tuż po pierwszym gwizdku arbitra, a Galatasaray wygra dzięki walkowerowi.

Planowany start spotkania o 20:30. Transmisja w Polsat Sport Premium 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy