Fernando Santos zaskoczył i skreślił tego zawodnika z meczu z Albanią. „TO SKANDAL I SABOTAŻ” [OFICJALNIE]

2023-09-10 09:35:13; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Fernando Santos zaskoczył i skreślił tego zawodnika z meczu z Albanią. „TO SKANDAL I SABOTAŻ” [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: UEFA

Fernando Santos wybrał kadrę na mecz z Albanią. Nie znalazło się w niej miejsca dla zawodnika Legii Warszawa, Bartosza Slisza. To spore zaskoczenie.

Po meczu z Wyspami Owczymi oczekiwano, że Fernando Santos dokona kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Jedna z nich miała dotknąć linii pomocy.

Powrót Grzegorza Krychowiaka do reprezentacji nie okazał się triumfalny. Doświadczony zawodnik saudyjskiego Abha Club zaliczył kilka strat i nieudanych podań, grzebiąc okazje na wyprowadzenie groźnej akcji. W mediach powtarzało się zdanie, że miejsce 33-latka powinien zająć Bartosz Slisz.

Pomocnik z Rybnika przyjechał na zgrupowanie po bardzo udanym okresie w Legii Warszawa. W tym sezonie pełni fundamentalną rolę w szeregach wicemistrzów Polski, którzy zameldowali się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. On sam ma już w nogach dwanaście spotkań.

Jak widać, dla Fernando Santosa nie okazało się to wystarczające.

Z powodu przeziębienia Kacpra Kozłowskiego Portugalczyk musiał skreślić tylko jednego reprezentanta - wybór padł na Slisza.

Tym razem w 23-osobowej kadrze meczowej znalazło się miejsce dla nieobecnych w starciu z Farerami, Adriana Benedyczaka z Parmy i Pawła Dawidowicza z Hellasu Verona.

Niewykluczone jednak, że w Tiranie od pierwszych minut pojawi się na murawie Grzegorz Krychowiak.

Brak pomocnika Legii odbił się szerokim echem w internecie. Dla wielu decyzja selekcjonera jest po prostu niewytłumaczalna.

„Nie... nie zrobił tego, Tak z***anego selekcjonera nie pamiętam. Kaleka Krychowiak gra a Slisz nie”, „Przecież to są jaja, nikt mi nie powie, że Ślisz jest w czymś gorszy od Krychowiaka”, „Niech razem z Mielcarskim, Krychowiakiem się pakuje i zostawi w spokoju naszą kadrę”, „Gość pięknie sabotuje tę kadrę, o tak obecnie najlepszy pomocnik defensywny w Polsce nie dostanie nawet minuty w meczach z Farami i Albańczykami XD”, „Nie no, to skandal” - to naprawdę zaledwie ułamek komentarzy kibiców na Twitterze.

***

Reprezentacja Polski: Fernando Santos wybrał kadrę na mecz z Albanią [OFICJALNIE]