Film fabularny o Ibrahimoviciu w 2021 roku. Wybrano aktorów

Film fabularny o Ibrahimoviciu w 2021 roku. Wybrano aktorów fot. sbonsi / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Aftonbladet

Wydana w listopadzie 2011 roku autobiografia „Ja, IBRA” jest z pewnością jedną z najciekawszych książek piłkarskich. Wkrótce na jej kanwie powstanie film fabularny, którego premierę zapowiedziano na jesień 2021 roku.

Za scenariusz dzieła odpowiadają Jakob Beckman oraz David Lagencrantz, „ghost writer” Ibrahimovicia na potrzeby wspomnianej książki. Reżyserem będzie natomiast Jens Sjögren.

Główne role, czyli samego Zlatana, zagrają Dominic Andersson Bajraktati i Granit Rushiti. Obaj nie są profesjonalnymi aktorami i zostali wybrani w castingach w związku z podobieństwem - fizycznym i mentalnym - do szwedzkiej gwiazdy. Pierwszy zagra Ibrahimovicia w wieku 11-13 lat, drugi - w wieku 17-23 lat.

Co ciekawe, 20-letni Rushiti jest piłkarzem, chociaż nie udało mu się zrobić na razie zrobić większej kariery i obecnie występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym w Eslövs BK. Podobnie jak Zlatan wywodzi się z akademii Malmö FF, ma bałkańskie korzenie, podobne warunki fizyczne (190 centymetrów wzrostu) i... rozbudowane poczucie pewności siebie, co podkreślają jego trenerzy w rozmowach ze szwedzkimi mediami. Na udział w filmie wpływa jego kontuzja - niedawno zerwał więzadło w kolanie, więc musi do scen boiskowych podchodzić z dużym spokojem. O jego zdrowie na planie dba fizjoterapeuta współpracujący z Ibrahimoviciem - Rickard Dahan.

Udział w filmie wezmą też Cedomir Glisovic jako ojciec Ibrahimovicia, Merima Dizdarevic jako jego matka - Jurka Gravić, Linda Haziri/Selma Mesanovic jako jego siostra.

Akcja filmu skoncentruje się na okresie dorastania, kształtowania się charakteru Ibrahimovicia w Rosengård, czyli dzielnicy Malmö. Tam też w autentycznych lokalizacjach kręcona jest większość scen dotyczących młodości gwiazdora. Wiadomo, że w filmie znajdzie się między innymi moment transferu z Malmö FF do Ajaksu.

Wiadomo, że film jest w pełni autoryzowany przez samego Ibrahimovicia. 39-letni napastnik AC Milanu nadzoruje postęp prac na każdym etapie, jest zresztą jednym ze współproducentów. Łączny koszt produkcji oszacowano na 5 milionów euro.

Więcej na temat: Zlatan Ibrahimović Szwecja Film

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy