Fiorentina dogadana w sprawie pierwszego zimowego transferu, ale na razie wstrzymuje operację

Fiorentina dogadana w sprawie pierwszego zimowego transferu, ale na razie wstrzymuje operację
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Grandhotelcalciomercato.com

Fiorentina doszła do porozumienia z Lille oraz agentem odnośnie warunków transferu Jonathana Ikoné. W międzyczasie klub złożył jednak ofertę za Domenico Berardiego i dopiero jeśli negocjacje z Sassuolo Calcio zakończą się fiaskiem, Francuz będzie mógł trafić do Włoch - podaje Gianluca Di Marzio.

„Viola” już ubiegłego lata dążyła do angażu włoskiego skrzydłowego, jednak oczekiwania jego pracodawcy okazały się za wysokie. Wtedy mówiło się o kwocie nawet 40 milionów euro.

Ekipa z Florencji wciąż jest mocno zainteresowana 27-latkiem i złożyła nawet za niego formalną ofertę. Według Di Marzio propozycja opiewa na kwotę… 15 milionów euro.

Termin na odpowiedź mija dzisiaj. Wiele wskazuje na to, że Sassuolo Calcio powie „nie”.

Co w tej sytuacji zrobi Fiorentina? Włoski dziennikarz przekonuje, że jeśli starania Fiorentiny pójdą na marne, do klubu zimą zawita inny gracz. Mowa o Jonathanie Ikoné, w przypadku którego już wypracowano wstępne porozumienie, tak z Lille OSC, jak i zawodnikiem.

„Mastify” zgodziły się sprzedać czterokrotnego reprezentanta Francji za 15 milionów euro. Jeśli operacja dojdzie do skutku, będziemy mogli mówić o znakomitym interesie Włochów.

Prawoskrzydłowy, który może grać także jako ofensywny pomocnik lub cofnięty napastnik, ma dopiero 23 lata, a w koszulce mistrza Francji uzbierał już blisko 150 spotkań.

Bilans z tego sezonu to 19 występów i dwa gole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy