FourFourTwo: 10 najlepszych środkowych pomocników w historii Premier League

FourFourTwo: 10 najlepszych środkowych pomocników w historii Premier League
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FourFourTwo

Magazyn „FourFourTwo” stworzył zestawienie przedstawiające najlepszych środkowych pomocników w historii Premier League.

Część wyróżnionych zawodników imponowała/imponuje głównie grą w ofensywie, inni słyną bardziej z wykonywania defensywnych zadań. Redakcja „FFT” postanowiła jednak stworzyć wspólny ranking dla pomocników operujących w środku pola.

Listę otwiera Claude Makélélé, który w przeszłości występował w Chelsea. Wyprzedził go rodak, reprezentujący obecnie barwy „The Blues” N’Golo Kanté. W rankingu nie brakuje również chociażby Davida Silvy, Stevena Gerrarda, Paula Scholesa oraz Franka Lamparda.

Pierwsze miejsce zajął Roy Keane. „Nigdy nie miał pewnych umiejętności części innych wymienionych tutaj graczy, nie strzelał tylu goli i nie był tak subtelny, ale pomagał swojemu zespołowi wygrywać siłą woli, charakterem oraz maniakalnym pragnieniem pokonania rywala. Z wymienionych zawodników prawdopodobnie to właśnie jego zawsze najbardziej chcielibyście mieć po swojej stronie” - napisano o legendzie Manchesteru United.

Najlepsi środkowi pomocnicy w historii Premier League wg „FourFourTwo”:

10.
Claude Makelele (Chelsea);
9. N'Golo Kante (Leicester City/Chelsea);
8. Luka Modrić (Tottenham);
7. David Silva (Manchester City);
6. Yaya Toure (Manchester City);
5. Patrick Vieira (Arsenal);
4. Steven Gerrard (Liverpool);
3. Paul Scholes (Manchester United);
2. Frank Lampard (West Ham, Chelsea, Manchester City);
1. Roy Keane (Nottingham Forest, Manchester United).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy