George Baldock z Sheffield United zmienia reprezentację. Zagra już w Lidze Narodów

George Baldock z Sheffield United zmienia reprezentację. Zagra już w Lidze Narodów fot. Jeremy Landey/Focus Images/MB Media/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Athletic

29-letni boczny obrońca George Baldock będzie reprezentował Grecję. Pierwsze powołanie otrzyma już na zbliżającą się Ligę Narodów - informuje „The Athletic”.

Baldock urodził się i dorastał w Anglii, gdzie jako młody chłopak szkolił się piłkarsko w MK Dons, by w 2017 roku trafić do Sheffield United. Prawy defensor nigdy nie aspirował do gry dla kadry „Lwów Albionu”, a więc zdecydował się wykorzystać opcję, którą dały mu jego rodzinne korzenie.

Babcia zawodnika „Szabli” jest Greczynką, do Wielkiej Brytanii trafiła w latach pięćdziesiątych XX wieku. Dzięki temu Baldock mógł ubiegać się o greckie obywatelstwo. Wszelkie czynności administracyjne zostały już zakończone, a w najbliższym czasie dostąpi on zaszczytu debiutu w reprezentacji.

Rolę selekcjonera Grecji pełni dobrze znany fanom angielskiej piłki Gustavo Poyet, odpowiadający niegdyś za wyniki Brightonu i Sunderlandu.

Szansę debiutu Baldock otrzyma już prawdopodobnie niedługo, bo 2 czerwca, kiedy Grecja zmierzy się w Lidze Narodów z Irlandią Północną.

29-letni wychowanek MK Dons w tym sezonie rozegrał łącznie 27 spotkań dla ekipy z Championship.

Sheffield United po zajęciu piątego miejsca w lidze brało udział w barażach o grę w Premier League, w których ostatecznie uległo Nottingham Forest.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy