George Baldock z Sheffield United zmienia reprezentację. Zagra już w Lidze Narodów

George Baldock z Sheffield United zmienia reprezentację. Zagra już w Lidze Narodów fot. Jeremy Landey/Focus Images/MB Media/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Athletic

29-letni boczny obrońca George Baldock będzie reprezentował Grecję. Pierwsze powołanie otrzyma już na zbliżającą się Ligę Narodów - informuje „The Athletic”.

Baldock urodził się i dorastał w Anglii, gdzie jako młody chłopak szkolił się piłkarsko w MK Dons, by w 2017 roku trafić do Sheffield United. Prawy defensor nigdy nie aspirował do gry dla kadry „Lwów Albionu”, a więc zdecydował się wykorzystać opcję, którą dały mu jego rodzinne korzenie.

Babcia zawodnika „Szabli” jest Greczynką, do Wielkiej Brytanii trafiła w latach pięćdziesiątych XX wieku. Dzięki temu Baldock mógł ubiegać się o greckie obywatelstwo. Wszelkie czynności administracyjne zostały już zakończone, a w najbliższym czasie dostąpi on zaszczytu debiutu w reprezentacji.

Rolę selekcjonera Grecji pełni dobrze znany fanom angielskiej piłki Gustavo Poyet, odpowiadający niegdyś za wyniki Brightonu i Sunderlandu.

Szansę debiutu Baldock otrzyma już prawdopodobnie niedługo, bo 2 czerwca, kiedy Grecja zmierzy się w Lidze Narodów z Irlandią Północną.

29-letni wychowanek MK Dons w tym sezonie rozegrał łącznie 27 spotkań dla ekipy z Championship.

Sheffield United po zajęciu piątego miejsca w lidze brało udział w barażach o grę w Premier League, w których ostatecznie uległo Nottingham Forest.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy