Gmina Kraków może sprzedać udziały w Cracovii

Gmina Kraków może sprzedać udziały w Cracovii fot. Longfin Media / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gazeta Krakowska I Bankier.pl

Wszystko wskazuje na to, że gmina Kraków pozbędzie się swoich udziałów w Cracovii. Sprawą zajmie się rada miasta - pisze „Gazeta Krakowska”.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przygotował już zarządzenie dotyczące przekazania pod obrady projektu uchwały zbycia akcji Cracovii. Decyzja może zostać podjęta szybko, bo najnowsza sesja rady miasta odbędzie się już 25 stycznia.

Zanosi się na to, że na sprzedaż będzie 73 480 akcji spółki, które należą do gminy Kraków, co stanowi 33,64 procenta kapitału zakładowego. Ich wartość rynkowa została wyceniona przez Consulting Lilianna Puchowicz na 26,7 miliona złotych netto.

Jeśli radni faktycznie podejmą decyzję o zbyciu akcji, zostanie zorganizowany przetarg. Sprawa będzie otwarta, ale bardzo prawdopodobny scenariusz zakłada, że przejmie je firma Comarch, która obecnie posiada 66,11 procent akcji klubu. W ten sposób zwiększyłaby je do blisko 100 procent.

Rozmowy tego dotyczące jakiś czas temu potwierdził na łamach „Gazety Krakowskiej” Janusz Filipiak, prezes Cracovii oraz Comarchu.

- Od dwóch lat prowadzimy rozmowy z gminą Kraków na temat odkupienia przez Comarch 33 procent akcji MKS Cracovia SSA, jakie ma w swoich rękach gmina Kraków. Te rozmowy są zaawansowane. Żeby to formalnie i transparentnie zostało zrobione, powinien zostać z początkiem roku ogłoszony przetarg, w którym my wystartujemy. To będzie kwota między 24 a 26 milionów złotych. Ona nie wynika z myślenia życzeniowego tylko z tego, że miasto ma wycenę, my też i one są obydwie na takim poziomie - powiedział przedsiębiorca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy