Graham Potter odrzucił rolę selekcjonera

Graham Potter odrzucił rolę selekcjonera fot. sbonsi / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Aftonbladet

Znajdujący się od ponad siedmiu miesięcy na bezrobociu Graham Potter wciąż nie chce wrócić do pracy. Tym razem odmówił poprowadzenia reprezentacji Szwecji – przekazał dziennik „Aftonbladet”.

Szwedzki Związek Piłki Nożnej (SVFF) długi czas oczekiwał na odpowiedź Anglika po złożonym zapytaniu. Już w październiku było wiadomo, że posadę w roli opiekuna straci Janne Anderson, który dopuścił do pierwszego od 1996 roku braku awansu na Mistrzostwa Europy jeszcze w październiku.

Ostatecznie między stronami doszło do rozstania po towarzyskim meczu z Estonią, wygranym przez Skandynawów 2:0.

Kto wskoczy na miejsce 61-latka? Już wiadomo, że nie będzie to dobrze kojarzony ze Szwecją Graham Potter.

Jak poinformował Daniel Kristoffersson z redakcji „Aftonbladet” wspomniany kandydat właśnie został wykreślony z listy życzeń po odmownym odezwie.

Znajdujący się poza piłkarskim obiegiem od początku kwietnia 48-latek ponoć wyjaśnił, że w najbliższym czasie wciąż widzi siebie jako trenera klubowego, dlatego też nie skorzystał z opcji bardziej zaawansowanych negocjacji z drużyną narodową.

W międzyczasie nie podjął się również wyzwania w Olympique'u Lyon po pobycie Laurenta Blanca.

Potter ostatnio nie udźwignął wielkiego projektu jako szkoleniowiec Chelsea. Todd Boehly w ramach totalnej rewolucji postawił na niego kosztem ostatniego pod rządami Romana Abramowicza Thomasa Tuchela, ale efekt był mizerny.

Wcześniej taktyk pozostawił po sobie jednak znakomite wrażenie w Brighton & Hove Albion czy nawet Östersunds FK, z którym w 2017 roku sięgnął po Puchar Szwecji.

Aktualnie na głównego faworyta do objęcia sterów w reprezentacji wymienia się Norwega Pera-Mathiasa Høgmo, wypełniającego obecnie kontrakt w BK Häcken.

Więcej na temat: Trenerzy Graham Potter Anglia Szwecja

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy