Grzegorz Krychowiak kuszony dużymi pieniędzmi. Czeka na niego najwyższy kontrakt w zespole

Grzegorz Krychowiak kuszony dużymi pieniędzmi. Czeka na niego najwyższy kontrakt w zespole fot. AEK Ateny
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SportDay

AEK przejawia gotowość do zaoferowania Grzegorzowi Krychowiakowi najwyższej pensji w drużynie w celu nawiązania z nim dłuższej współpracy - poinformował „SportDay”.

Reprezentant Polski wykorzystał w marcu tymczasowy przepis wprowadzony przez FIFA i po zawieszeniu obowiązującego go kontraktu z Krasnodarem przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do zespołu z Aten.

32-letni zawodnik stał się momentalnie ważnym punktem greckiego klubu, który w grupie mistrzowskiej toczy bój o zajęcie miejsca uprawniającego do gry w następnej edycji Ligi Konferencji Europy.

Przedstawiciele AEK-u liczą bardzo mocno na uplasowanie się na jednej z tych pozycji, bo w znaczącym stopniu ułatwiłoby im to podjęcie próby zatrzymania na dłużej w swoich szeregach Grzegorza Krychowiaka.

„Dikefalos” noszą się z zamiarem kuszenia defensywnego pomocnika nie tylko aspektem sportowym, ale też finansowym, o czym poinformowali dziennikarze greckiego „SportDay”. Uważają oni, że ekipa z Aten jest gotowa uczynić z Polaka najlepiej opłacanego piłkarza w zespole, oferując mu pensję na poziomie półtora miliona euro rocznie.

32-latek wystąpił do tej pory w pięciu meczach AEK-u, notując bramkę i asystę.

Krychowiak jest formalnie związany z Krasnodarem do 30 czerwca 2024 roku, co wiązałoby się ponadto z wyłożeniem za niego odpowiedniej kwoty odstępnego.

Drużyna z Grecji wydaje się też być na to przygotowana, co pokazuje aktywacja opcji wykupu Stevena Zubera z Eintrachtu Frankfurt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy