Grzegorz Krychowiak kuszony dużymi pieniędzmi. Czeka na niego najwyższy kontrakt w zespole

Grzegorz Krychowiak kuszony dużymi pieniędzmi. Czeka na niego najwyższy kontrakt w zespole fot. AEK Ateny
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SportDay

AEK przejawia gotowość do zaoferowania Grzegorzowi Krychowiakowi najwyższej pensji w drużynie w celu nawiązania z nim dłuższej współpracy - poinformował „SportDay”.

Reprezentant Polski wykorzystał w marcu tymczasowy przepis wprowadzony przez FIFA i po zawieszeniu obowiązującego go kontraktu z Krasnodarem przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do zespołu z Aten.

32-letni zawodnik stał się momentalnie ważnym punktem greckiego klubu, który w grupie mistrzowskiej toczy bój o zajęcie miejsca uprawniającego do gry w następnej edycji Ligi Konferencji Europy.

Przedstawiciele AEK-u liczą bardzo mocno na uplasowanie się na jednej z tych pozycji, bo w znaczącym stopniu ułatwiłoby im to podjęcie próby zatrzymania na dłużej w swoich szeregach Grzegorza Krychowiaka.

„Dikefalos” noszą się z zamiarem kuszenia defensywnego pomocnika nie tylko aspektem sportowym, ale też finansowym, o czym poinformowali dziennikarze greckiego „SportDay”. Uważają oni, że ekipa z Aten jest gotowa uczynić z Polaka najlepiej opłacanego piłkarza w zespole, oferując mu pensję na poziomie półtora miliona euro rocznie.

32-latek wystąpił do tej pory w pięciu meczach AEK-u, notując bramkę i asystę.

Krychowiak jest formalnie związany z Krasnodarem do 30 czerwca 2024 roku, co wiązałoby się ponadto z wyłożeniem za niego odpowiedniej kwoty odstępnego.

Drużyna z Grecji wydaje się też być na to przygotowana, co pokazuje aktywacja opcji wykupu Stevena Zubera z Eintrachtu Frankfurt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy