Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami

Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami fot. FK Krasnodar
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Grzegorz Krychowiak [Instagram]

Grzegorz Krychowiak za pośrednictwem Instagrama poinformował o kulisach rozstania z Lokomotiwem Moskwa.

Grzegorz Krychowiak był w poprzednim sezonie jednym z czołowych zawodników Lokomotiwu Moskwa. W klubie doszło jednak do roszad na najwyższych stanowiskach.

Ofiarą zmian padł między innymi wspomniany reprezentant Polski, z którym postanowiono się pożegnać. Zgłosił się po niego FC Krasnodar.

Do drużyny prowadzonej przez Wiktora Gonczarenkę trafił za - według rosyjskich mediów - kwotę dwóch i pół miliona euro. Do tego mogą dojść bonusy uzależnione od indywidualnych dokonań piłkarza.

Piłkarz po transferze wrzucił taką wiadomość na Instagrama:

„Za mną wspaniałe trzy lata, kiedy to miałem okazję reprezentować Lokomotiw. Graliśmy świetne mecze w Lidze Mistrzów oraz sięgnęliśmy co najważniejsze po trzy trofea. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, ale też i rosyjską gościnę.

Decyzja o transferze została podjęta za moimi plecami, ale to futbol i muszę iść do przodu. Dziękuję wszystkim pracownikom klubu, a przede wszystkim fanom, którzy byli z nami na dobre i na złe.

Dziękuję wspaniałym trenerom Jurijowi Siominowi oraz Marko Nikoliciowi. Temu drugiemu życzę sukcesów w kolejnym sezonie. Jestem wielkim fanem twojego serbskiego charakteru. Granie w tym klubie to była wielka przyjemność”.

Do tego tak skomentował sytuację na Facebooku:

„co do samej decyzji to nie ma co się odgrażać, zmieniła się strategia - taka jest piłka. Fakt, że nowi ludzie nie załatwili tego w oczy jak mężczyźni świadczy o nich, nie o mnie. Mogłem zostać i dograć jeden rok, ale Krasnodar zaproponował, według mnie lepszy projekt i bezpieczeństwo 3 letniego kontraktu. A ja nie chciałem przez 12 miesięcy skupiać się na tym co będzie jak dostanę kontuzji tylko na piłce nożnej”.

W trakcie swojego pobytu w Lokomotiwie pomocnik reprezentacji Polski rozegrał łącznie 109 spotkań. W tym czasie strzelił 23 gole i zanotował 15 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy