Gumny o niedoszłym letnim transferze. Przeprowadzka zimą bardzo możliwa

Gumny o niedoszłym letnim transferze. Przeprowadzka zimą bardzo możliwa fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Robert Gumny wypowiedział się na łamach „Przeglądu Sportowego” na temat niedoszłego letniego transferu, a także możliwego odejścia z Lecha Poznań w najbliższym oknie.

Kilkanaście miesięcy temu prawy obrońca był już o krok od przenosin do Borussii Mönchengladbach. Ostatecznie Niemcy wycofali się z transferu z uwagi na problemy zawodnika z kolanem. Temat jego zagranicznej przeprowadzki wrócił latem. Młodzieżowy reprezentant Polski znajdował się na celownikach m.in. Celticu oraz Fiorentiny, ale i tym razem został w Poznaniu.

- Oczywiście dochodziły mnie słuchy, że latem mam wyjechać, nie było żadnego tak konkretnego tematu jak zimą rok temu z Borussią Mönchengladbach. Działo się to poza mną. Zazwyczaj jest tak, że zawodnik dowiaduje się o wszystkim ostatni. Ja przygotowywałem się w tym czasie z Lechem do sezonu. Nie byłem też jakoś bardzo nagrzany na ten wyjazd. Teraz trzeba o tym zapomnieć, bo okno jest zamknięte i pozostało tylko pracować, by pokazać się na boisku z dobrej strony. Przecież zimą lub następnego lata znów może być okazja do transferu.

- Rozmawiałem z prezesem i wiem, że dostałem „zielone światło” na wyjazd. Widocznie nie byli jednak usatysfakcjonowani spływającymi ofertami, więc zostałem. Lech to świetny klub, na pewno nie mogę powiedzieć, że żałuję pozostania. (…) Nie wyszło, więc mam kolejne trzy miesiące, by pokazać się dobrze na boisku i zapracować na transfer w zimowym oknie - powiedział Gumny w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” (cały wywiad TUTAJ).

W tym sezonie młodzieżowy reprezentant Polski nie opuścił ani jednej kolejki Ekstraklasy. W 11 spotkaniach zanotował jedną asystę.

Więcej na temat: Polska Lech Poznań Robert Gumny

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy