Gwiazda Pogoni Szczecin strzeliła gola w Lidze Narodów

2024-09-07 20:24:30; Aktualizacja: 3 godziny temu
Gwiazda Pogoni Szczecin strzeliła gola w Lidze Narodów Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Armenii pokonała w Lidze Narodów Łotwę 4:1. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył występujący w Pogoni Szczecin Wahan Biczachczjan.

Reprezentacje Armenii i Łotwy w sobotę rozpoczęły zmagania w Lidze Narodów. Drużyny rywalizują w grupie C4, w której są jeszcze Wyspy Owcze oraz Macedonia Północna.

W podstawowych składach obu ekip znaleźli się przedstawiciele Ekstraklasy. W zespole gospodarzy na murawie pojawił się Wahan Biczachczjan z Pogoni Szczecin, a u gości Alvis Jaunzems ze Stali Mielec. Ten pierwszy bardzo udanie rozpoczął spotkanie, bo w szóstej minucie wpisał się na listę strzelców.

Ofensywny pomocnik lub skrzydłowy wykończył dogranie z lewego skrzydła Naira Tikniziana. Dla 25-latka jest to piąty gol w 35. występie w drużynie narodowej. Do siatki trafił w drugim kolejnym meczu, bo w czerwcu zrobił to przeciwko Kazachstanowi.

Łotysze błyskawicznie wyrównali, a uczynili to przy pomocy Gieorgija Arutiuniana. Następnie piłkę do własnej bramki wpakował również Kaspars Dubra. W drugiej połowie już do odpowiedniej siatki trafili Lucas Zelarayán oraz Eduard Spercjan.

Tym samym Biczachczjan i spółka zwyciężyli 4:1 i sięgnęli po trzy punkty. Piłkarz przebywał na boisku do 66. minuty. Chwilę wcześniej zszedł z niego Jaunzems.

Gracz Pogoni ma niezły czas. W tym sezonie Ekstraklasy zdobył bramkę i zaliczył trzy asysty. Został nominowany do nagrody dla najlepszego zawodnika sierpnia w lidze.