2024-07-01 09:39:11; Aktualizacja: 1 dzień temu
Gwiazdor reprezentacji Anglii eksplodował po meczu ze Słowacją. „Zamknij się łysa pi**o!” [WIDEO] Fot. Daniela Porcelli / SPP/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Daily Mail

Reprezentacja Anglii w nerwowych okolicznościach awansowała do 1/8 finału, pokonując Słowację. Tuż po ostatnim gwizdku ostrymi słowami selekcjonera rywala potraktował Declan Rice - relacjonuje „Daily Mail”.

Reprezentacja Anglii nie dostarcza swoją grą radości kibicom. Po awansie w pozostającym wiele do życzenia stylu z grupy niemalże odpadła już na etapie 1/8 finału.

Drużyna prowadzona przez Garetha Southgate'a nie potrafiła sforsować szyków obronnych Słowacji, która nieoczekiwanie prowadziła od 25. minuty. Dopiero błysk geniuszu Jude'a Bellinghama w ostatnich sekundach drugiej połowy doprowadził do wyrównania.

Na początku dogrywki naszych rozbitych sąsiadów dobił Harry Kane, ustalając wynik na 2:1. Więcej bramek na Veltins Arena już nie padło.

Po końcowym gwizdku wywiązała się spora awantura. Selekcjoner reprezentacji Słowacji nie był zadowolony z pracy arbitrów, narzekając głównie na pozwalanie Anglikom na opóźnianie gry.

- Nie podobało mi się sędziowanie meczu. To nie dlatego przegraliśmy. Jestem dumny z naszego zespołu. Jeśli nie zwrócisz uwagi, zostaniesz ukarany, nie chcę nikogo obwiniać ani wymieniać - tłumaczył na konferencji włoski trener.

Pretensje Calzony do sędziów usłyszał Declan Rice, któremu wyraźnie się one nie spodziewały. Między dwójką wywołała się sprzeczka. W pewnym momencie gwiazda Arsenalu rzuciła w stronę 55-latka kilka obraźliwych słów.

- Zamknij się pi**o! Zamknij się ty łysa pi**o! - miał powiedzieć pomocnik „Synów Albionu”, co ustalił ekspert od czytania z ruchu warg, Jeremy Freeman.

Reprezentacja Anglii czeka już na ćwierćfinał, w którym zmierzy się ze Szwajcarami, a więc pogromcami Włochów.